Aljaž Bedene na Dunaju prek 20. igralca sveta v osmino finala

1

Aljaž Bedene | Aljaž Bedene na Dunaju izločil sedmega nosilca in 20. igralca sveta Guida Pello. | Foto Gulliver/Getty Images

Aljaž Bedene na Dunaju izločil sedmega nosilca in 20. igralca sveta Guida Pello.

Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene se je prebil v osmino finala turnirja ATP na Dunaju. V torek je v prvem krogu s 6:4 in 6:4 odpihnil 20. igralca sveta in sedmega nosilca turnirja v avstrijski prestolnici, Argentinca Guida Pello. V osmini finala turnirja z nagradnim skladom 2.433.810 evrov se bo Ljubljančan pomeril s Francozom Gillesom Simonom.  Drugi turnir ATP poteka v Baslu, domačem kraju Rogerja Federerja.

Andy Murray
Sportal Đoković, Federer in Nadal so se že poslavljali od njega, on pa se je vrnil

Aljaž Bedene se je na glavni turnir na Dunaju uvrstil skozi kvalifikacije, v prvem krogu pa naletele na sedmega nosilca Pello, ki je letos prvič osvojil turnir serije ATP. Tega uspeha na Dunaju ne bo ponovil, domov ga je po slabi uri in pol igre poslal Slovenec in tako tudi izenačil izid v medsebojnih dvobojih. Lani v Umagu je bil boljši Argentinec, ki je našega igralca premagal po treh nizih (5:7, 6:4, 6:4).

Aljaž Bedene ima sicer na turnir na Dunaju lepe spomine. Leta 2012 se je tem prebil do četrtfinala. Zdaj ga v osmini finala čaka Francoz Gilles Simon (50. na lestvici ATP), ki je bil v prvem krogu z 2:0 boljši od Španca Feliciana Lopeza.

V švicarskem Baslu poteka turnir, kjer igra tudi Roger Federer. Ta se je brez težav prebil skozi prvi krog tekmovanja in je danes prost. Vseeno pa bo tudi tam na sporedu nekaj zanimivih dvobojev. Danes bo na igrišče med drugim stopil tudi Aleksander Zverev, drugi nosilec turnirja. Njegov nasprotnik pa bo Taylor Harry Fritz.

Roger Federer
Sportal Roger Federer ekspresno v drugi krog domačega Basla, pestro tudi na Dunaju