Četrtek, 24. 8. 2023, 10.40

Teniški globus, 24. avgust

Kaja Juvan zanesljivo skozi prvi krog kvalifikacij

Kaja Juvan | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Druga najboljša slovenska teniška igralka Kaja Juvan je uspešno začela kvalifikacije pred zadnjim turnirjem za veliki slam sezone, odprtim prvenstvom ZDA v New Yorku. Juvan je v prvem krogu lopar prekrižala z 29-letno Brazilko Lauro Pigossi, ki jo je Slovenka zanesljivo premagala s 7:6 (4) in 6:2.

Juvan, ki je na svetovni lestvici 146. igralka sveta, 132. igralki sveta ni prepustila niti enega niza. Dvoboj je trajal uro in 30 minut.

Tekmica 22-letne Juvan v drugem kvalifikacijskem krogu bo 28-letna Japonka Haruka Kaji, ki na lestvici WTA zaseda 222. mesto.

V naslednji krog kvalifikacij se je uvrstila tudi Tamara Zidanšek. Petindvajsetletnico, 119. igralko sveta, pa čaka dvoboj z Rebecco Šramkovo. Šestindvajsetletnica iz Slovaške na lestvici WTA zaseda 153. mesto.

Za preboj v glavni del turnirja bosta morali slovenski tenisačici premagati po tri tekmice.

Hrvat brez težav v četrtfinale

Na turnirju serije ATP v Winstonu, so igrali dvoboje osmine finale. Hrvat Borna Ćorić, prvi nosilec turnirja, se je brez težav uvrstil v četrtfinale, potem ko je premagal Američana Michaela Mmoha.

* Winston:Salem, ATP (760.930 dolarjev):