Taylor Fritz Casper Ruud Polona Hercog Tamara Zidanšek Kaja Juvan Roland Garros tenis OP Francije

Sreda, 24. 5. 2023, 21.50

Teniški globus, 24. maj

Juvan in Hercog brez Rolanda Garrosa, Zidanšek še v igri

pokal Billie Jean King, Kaja Juvan, Qinwen Zheng | Kaja Juvan | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Kaja Juvan

Drugi krog kvalifikacij za odprto teniško prvenstvo Francije v Parizu, ki se začne v ponedeljek, se ni razpletel po željah Kaje Juvan. Nastop na Rolandu Garrosu ji je preprečila Taylor Townsend. Je pa finalni tretji krog kvalifikacij napredovala Tamara Zidanšek. Izpadla je tudi Polona Hercog. Preverite še sredine izide na turnirjih, ki se po Evropi igrajo ta teden. V Ženevi sta bila v drugem krogu uspešna prvi in drugi nosilec Casper Ruud in Taylor Fritz.

Kaja Juvan, Tamara Zidanšek
Sportal Slovenija dobila težke tekmice, med njimi tudi Ribakina

Ljubljančanka Kaje Juvan, ki na lestvici WTA zaseda 220. mesto, se je v drugem krogu kvalifikacij za OP Francije dobro upirala 112 mest bolje postavljeni Američanki Taylor Townsend, ki pa je na koncu slavila z 2:1 v nizih, z 1:6, 6:3, 6:4. Juvanova je bila v prvem krogu z dvakrat 6:4 boljša od Švicarke Susan Bandecchi (351.).

Igralka iz Slovenskih Konjic Tamara Zidanšek pa je po hudem boju premagala Rusinjo Anastazijo Zaharovo, ki na lestvici WTA zaseda 179. mesto. Zidanškova, 110. igralka sveta, je slavila z 2:1 v nizih, s 3:6, 6:2, 6:2. V prvem krogu je Slovenka premagala Uzbekistanko Nigino Abdurajmovo.

Zadnja je v sredo popoldne na pariški pesek stopila Polona Hercog, ki se vrača v teniške arene po enoletni odsotnosti. Tekmovalka iz Kamnice pri Mariboru ni bila na tekmovalni ravni švedske tekmice. Mirjam Bjorklund, ki na lestvici WTA zaseda 159. mesto, je prepričljivo dobila oba niza proti slovenski igralki in napredovala v zadnji krog z izidom 6:0, 6:1.

Že v ponedeljek se je poslovila Dalila Jakupovič.