Matteo Berrettini Borna Ćorić Aljaž Bedene Wimbledon

Sobota, 29. 6. 2019, 15.42

Bedeneta čaka visoka italijanska ovira

Ćorić odpovedal Wimbledon, Bedene v uvodnem krogu z Berrettinijem

Aljaž Bedene | Aljaž Bedene v prvem krogu Wimbledona namesto s Hrvatom z Italijanom. | Foto Reuters

Aljaž Bedene v prvem krogu Wimbledona namesto s Hrvatom z Italijanom.

Hrvaški teniški igralec Borna Ćorić je zavoljo poškodbe hrbta odpovedal nastop na bližnjem turnirju za grand slam v Wimbledonu. Hrvat, ki je trenutno na 14. mestu na lestvici ATP, je bil na sveti londonski travi uvodni tekmec najboljšega slovenskega igralca Aljaža Bedeneta, ki ga zdaj čaka obračun z Italijanom Matteom Berrettinijem.

Aljaž Bedene
Sportal Bedene v Wimbledonu proti Hrvatu, Zidanškova proti kanadski lepotici

Triindvajsetletni in 196 cm visoki Italijan je trenutno na 20. mestu lestvice ATP in bo 17. nosilec bližnjega turnirja v Wimbledonu. V tej sezoni je osvojil turnirja v Budimpešti in Stuttgartu, lani je slavil v Gstaadu.

Bedene bo edini slovenski predstavnik v moškem delu. V ženski posamični konkurenci bodo nastopile Tamara Zidanšek, Polona Hercog, Kaja Juvan in Dalila Jakupović.

Zidanškovo v prvem krogu čaka Kanadčanka Eugenia Bouchard, Hercogovo Slovakinja Viktoria Kužmova, Juvanovo Čehinja Krystina Pliškova, Jakupovićevo pa Belgijka Kirsten Flipkens.