18.10

odzivi Slovenija Belorusija Boris Denič David Špiler

Sobota, 17. 1. 2015, 18.10

"Slovenci so nas ubijali po vsaki naši napaki"

Predvsem po zaslugi odličnega prvega polčasa je slovenska rokometna reprezentanca osvojila še drugo zmago na svetovnem prvenstvu. Belorusi so padli s 34:29.

Drugi polčas ni skazil več kot dobrega vtisa, ki ga je Slovenija pustila v prvi polovici tekme z Belorusijo. Z odlično obrambo si je priigrala devet golov prednosti. Za preobrnitev takšnega minusa pa se mora zgoditi res nekaj posebnega. V beloruski ekipi se ni oziroma so imeli Slovenci vselej pravi odgovor, ko je postalo nekoliko vroče. Ali toplo. Vseeno je Belorusija pokazala kakovost in nepopustljivost.

Še več teh vrlin pa seveda Slovenija, ki je prikazala igro, kakršna ugaja selektorju. Vsekakor dober obet pred ponedeljkovo tekmo z gostiteljem Katarjem.