Krim Mercator Krim Mercator rokomet liga prvakinj Uroš Bregar

LIGA PRVAKINJ, 3. KROG DRUGEGA DELA

Krimovkam se tudi v tretje ni izšlo. "Krive smo si same."

Krim Mercator | Krimovke so vse dlje od četrtfinala. | Foto Matic Ritonja / Sportida

Krimovke so vse dlje od četrtfinala.

Rokometašice Krima Mercatorja so se v tretjem krogu druga dela elitne evropske lige prvakinj na Kodeljevem pomerile s Ferencvarosem in izgubile s 23.25. To je za slovenske prvakinje še tretji poraz v drugem delu lige prvakinj, premoč so pred tek priznale tudi norveškemu Kristiansandu in romunski Bukarešti.

Ljubljanska ekipa si je z novim porazom močno priprla vrata četrtfinala.

Krimu je v začetku obračuna na Kodeljevem dobro kazalo, a je zdržal le prvih 20 minut, nato pa popustil. V drugem polčasu so bile gostje ves čas v prednosti ter na koncu četi Uroša Bregarja zadale nov poraz, ki ga zelo oddaljuje od boja za četrtfinale.

Pri domačih je bila s šestimi zadetki najboljša Marie-Paule Gnabouyou, Tjaša Stanko in Tamara Mavsar sta jih dodali vsaka po pet. Pri gostjah, pri katerih je vratarka Blanka Biro zbrala kar 20 obramb, pa je Katrin Klujber dosegla devet golov.

Takole je domače rokometašice v obup spravljala Blanka Biro:

"Krive smo same!"

"Če bi zadeli samo 30 odstotkov tistega, kar smo zgrešile, bi točki ostali doma. Tako pa je vsem težko, strokovnemu štabu in igralkam, ne glede na vse skupaj, pa moramo pojesti, kar smo si skuhale in iti naprej," je priznala Tjaša Stanko.

Tudi Tamara Mavsar meni, da so se Tigrice premagale kar same: "Najbolj smo same krive. Najmanj deset čistih strelov smo imele, ki jih nismo zadele. Tekmo smo začele vrhunsko, povedle z 8:3 in namesto da bi šle do konca in jih zmlele, pa smo naredile nešteto napak, zgrešenih strelov, tako da so se vrnile v igro. Tudi drugi polčas smo slabo odprle, potem pa smo jih le še lovile in dejstvo je, da nam je tudi zmanjkalo moči, da bi lahko danes zmagale." STA

Slovenske prvakinje so zdaj pete v skupini 1, pred zadnjim Thuringerjem imajo dve točki prednosti, a tudi tekmo več, za Ferencvarosem zaostajajo štiri točke. V četrtem krogu 23. februarja bodo gostovale pri Kristiansandu. Ta je v soboto izgubil proti vodilnemu Györu. Thuringer je v tem krogu sicer doma izgubil proti Bukarešti, pri kateri sta se izkazali tudi slovenski legionarki Elizabeth Omorengie (6 golov) in Barbara Lazovič (3).

V skupini I je Budućnost z golom razlike premagala Brest, za tega pa je Ana Gros prispevala dva gola.