Visok poraz krimovk z evropskimi prvakinjami

0,04

termometer

Krim Mercator Györ
Krimovke so pričakovano izgubile z evropskimi klubskimi prvakinjami. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Rokometašice Krima Mercatorja so na tretji tekmi lige prvakinj na Kodeljevem visoko izgubile z aktualnim prvakom Evrope in tudi letos prvim favoritom, madžarskim Györijem. Gostje so slavile s 33:21.

Krim Mercator Györ Sportal Madžarke pričakovano pretrd oreh za Krimovke

Gostje po vodstvu z 1:0 tega nikoli niso več spustile iz rok. V prvem polčasu so vodile največ za pet zadetkov, ob odmoru so slovenske prvakinje zaostajale za štiri (9:13), na začetku drugega polčasa prišle na tri, nato pa so rokometašice Györa stopile na plin in višale prednost do konca, ko je ta znašala kar 12 zadetkov.

Pri Madžarkah je bila s sedmimi zadetki najbolj razpoložena Eduarde Amorim, pri krimovkah sta bili s po petimi zadetki najboljši Alja Varagić in Nina Zulić.

Izbranke Uroša Bregarja bodo v 4. krogu 2. novembra gostovale pri branilcu naslova na Madžarskem.

Grosova na vrhu skupine C

Od slovenskih predstavnic v ligi prvakinj je Tjaša Stanko s Podravko izgubila pri Ferencvarosu (31:37), dosegla je sedem zadetkov. Njena ekipa je po treh krogih zadnja.

Elizabeth Omoregie je vodilni Bukarešti v skupini B do zanesljive zmage nad Perla Lublin (35:19) pomagala s tremi goli. Ana Gros je ob tretji zmagi vodilnega Bresta, ki je bil s 35:32 uspešen pri Bietigheimu, dosegla šest zadetkov. Barbara Lazović je ob zmagi Budućnosti nad Valceo trikrat zadela.