Sreda, 12. 5. 2021, 21.46

Liga NLB, zaostali tekmi

Kakšna sreda! Gorenje nadigralo Celje, ki izgublja boj za naslov.

2

RK Gorenje Velenje RK Celje Pivovarna Laško | Velenjčani so v velikem derbiju zasenčili goste iz Celja. Že po prvem polčasu so vodili kar za +9. | Foto Jurij Vodušek/Sportida

Velenjčani so v velikem derbiju zasenčili goste iz Celja. Že po prvem polčasu so vodili kar za +9.

Sreda je v ligi NLB prinesla dva zanimiva zaostala obračuna, ki sta poskrbela za menjavo na vrhu. Trimo je v dolenjskem spopadu v gosteh napolnil mrežo zadnjeuvrščeni Krk in se povzpel na vrh, s katerega so sestopili Celjani. Branilci naslova, ki se nahajajo v rezultatski krizi, so v velikem derbiju v Velenju ostali praznih rok. Gorenje je prvake, ki so se nedavno odločili za menjavo trenerja in jih je prvič vodil Luka Žvižej, nadigrali kar s 30:22.

Kriza rokometašev Celja se nadaljuje. Zaustavil je ni niti legendarni igralec kluba Luka Žvižej, ki je na trenerskem mestu pred dnevi zamenjal Tomaža Ocvirka. Ob njegovem debiju na celjski klopi so njegovi varovanci izgubili še četrto zaporedno tekmo, drugo na derbijih proti Velenjčanom, in jim zdaj prepustili naziv prvega favorita za osvojitev naslova državnega prvaka.

Zaradi poškodb oslabljeni celjski rokometaši so bili v prvem polčasu povsem nebogljeni. Pozitiven rezultat so držali le nekaj minut, do izida 3:3. Domači, pri katerih je na začetku blestel Domen Tajnik, ki je uspešno zamenjal poškodovanega Aleksa Kavčiča, so si prvo večjo prednost priigrali z dvema zaporednima goloma Davida Miklavčiča.

Luka Žvižej je v trenerskem prvencu za Celjane doživel polom v Velenju. | Foto: Jurij Vodušek/Sportida Luka Žvižej je v trenerskem prvencu za Celjane doživel polom v Velenju. Foto: Jurij Vodušek/Sportida

Nekdanji reprezentant jih je povedel v vodstvo z 11:6, a pri tem niso obstali, do odmora so prednost le še povišali. Kaj se je dogajalo na igrišču, je nazorno pokazal napad v zadnji sekundah prvega dela, ko je streljal Tajnik, žoga se je od bloka odbila, nato pa se v gol izmuznila še vratarju. Velenjčanom je uspevalo praktično vse, gostom pa bore malo, povsem nerazpoložena sta bila tudi čuvaja mreže.

Čeprav se je na začetku drugega dela vratar Miljan Vujović razigral, najbolj prepričljivega poraza Celjanov v zadnjih letih v državnem prvenstvu ni mogel preprečiti. Na drugi strani je namreč svojo nalogo med vratnicama fenomenalno opravljal tudi Aljaž Panjtar, ki je preprečeval, da bi se Celjani začeli bližati njegovi ekipi. Razlika v korist gostiteljev je celo narasla na 12 golov, gosti so jo zmanjšali šele v zadnjih minutah tekme, ko je bilo že vse odločeno.

Na lestvici lige z 39 točkami vodi Trimo Trebnje, Celjani zaostajajo eno, Velenjčani pa dve, a imajo tudi dve tekmi manj od tekmecev.