LIGA NLB, 20. KROG

Celjani spet suvereni, prvi spodrsljaj Trebanjcev

RK Gorenje : RK Celje Pivovarna Laško | Celjani so ugnali Loko. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Celjani so ugnali Loko.

Danes se je z dvobojema v Škofji Loki in Ormožu začel 20. krog lige NLB. Še neporaženi Celjani so brez težav slavili na gostovanju pri Loki, ki so jo odpravili s 35:30. Prvi poraz v tej sezoni pa so doživeli rokometaši Trimo Trebnjega, ki so s 26:27 klonili na gostovanju pri ormoškem Jeruzalemu.

Drugouvrščenim Trebanjcem je spodrsnilo v Prlekiji, po današnjem porazu so se za njih bržkone tudi razblinile sanje o naslovu državnih prvakov. Vodilni Celjani, ki so danes zmagali v Škofji Loki, imajo šest krogov pred koncem osem točk prednosti, Trebanjci pa imajo v dobrem še dve zaostali tekmi proti v zadnjem času zelo vročim Velenjčanom, ki so trenutno na tretje mestu, in domačo tekmo proti Ormožanom.

Ormožani so v 48. minuti povedli s 23:19, v 57. minuti pa imeli prednost treh golov (26:23). A izbranci gostujočega trenerja Uroša Zormana niso izobesili bele zastave, po golih Tošeta Ončeva, Gregorja Potočnika in Uroša Udoviča so v zadnji minuti izenačili na 26:26. Domači trener Saša Prapotnik je zahteval minuto odmora, po njej so gostitelji izsilili sedemmetrovko, zmagoviti gol pa je dosegel Bojan Čudič.

Trimo je doživel prvi poraz v sezoni. | Foto: Dominik Pekeč/RK Trimo Trebnje Trimo je doživel prvi poraz v sezoni. Foto: Dominik Pekeč/RK Trimo Trebnje

V soboto bodo pri Grosistu Slovanu gostovali Slovenjgradčani, Ribničani pričakujejo Ljubljano, Gorenje Velenje odhaja v Koper, v Mariboru pričakujejo Ivančno Gorico, Dobova pa odhaja na gostovanje v Šmartno.

Emir Taletović ostaja v Velenju

Slovenski rokometni vratar Emir Taletović bo za velenjsko Gorenje igral do leta 2024, je na spletni strani zapisal aktualni slovenski prvak. "Vesel sem, da ostajam v domačem klubu še naslednji dve leti. Tu se počutim odlično, zelo sem zadovoljen z delom celotne ekipe, ki kljub mladosti kaže izjemne rezultate tako doma kot v Evropi. Želim si, da bomo tudi v prihodnosti tako dobro sodelovali in prikazovali odlične igre ter razveselili naše privržence, ki nas spodbujajo na vsaki tekmi," je po podaljšanju pogodbe dejal Taletović, ki je za člansko ekipo iz Šaleške doline odigral že 300 tekem.