RK Trimo Trebnje RK Ribnica Celje Pivovarna Laško RK Gorenje Velenje Liga NLB

Sreda, 8. 12. 2021, 20.18

LIGA NLB, 11. KROG

Celjani v zadnji sekundi do zmage na vročem derbiju v Velenju #foto

RK Gorenje RK Celje | Celjani so se v velenjski Rdeči dvorani veselili nove zmage v prvenstvu. Pri gostih sta se z osmimi oziroma sedmimi zadetki najbolj izkazala Aleks Vlah in Gal Marguč, pri domačih pa sta po šest golov dosegla Aleks Kavčič in Tilen Sokolič. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Veliki derbi 11. kroga slovenskega rokometnega prvenstva med Velenjčani in Celjani se je v soboto končal s tesno zmago gostov iz knežjega mesta. Celjani so zmagali s 30:29 in prednost pred branilci naslova povečali na osem točk.

1 / 33
Fotogalerija z derbija v Velenju, fotograf Blaž Weindorfer/Sportida:

Aktualni slovenski prvaki iz Velenja so v prejšnji sezoni dobili obe medsebojni tekmi s Celjem, ki sta nato odločili prvenstvo. V tej sezoni niso tako uspešni. V 123. večnem derbiju s sosedi iz Celja so ostali praznih rok (29:30). Celjani so se razveselili že 89. zmage v savinjsko-šaleškem derbiju, Velenjčani pa ostajajo pri 28 zmagah.

Gostitelji so v 26. minuti povedli s tremi goli (16:13), a so Celjani do konca prvega polčasa izenačili na 16:16. Celjani so sredi drugega dela izkoristili izključitev Branka Predovića in po dveh zaporednih uspešnih napadih Gala Marguča povedli za tri gole (26:23), a so Velenjčani hitro odgovorili in po izključitvi Matica Suholežnika prek Eneja Slatinka Jovičića izenačili na 26:26. Trenutek odločitve pa je prišel na začetku 59. minute, ko je na črti zadel Suholežnik, sodnika pa sta ob tem še drugič izključila Predovića.

Zmagovalec derbija v Velenju je bil odločen v zadnji sekundi. | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Zmagovalec derbija v Velenju je bil odločen v zadnji sekundi. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida

V zadnjem napadu domačih si je rdeč karton po tretji izključitvi prislužil Suholežnik, Aleks Kavčič pa je devet sekund do izteka 60 minut izenačil na 29:29. Zdelo se je, da bo prišlo do delitve točk, a so Celjani po minuti odmora dobro izpeljali napad, potem pa je Aleks Kavčič grobo ustavil Marguča na krilu za vročo kri na igrišču. Celjani so imeli na voljo sedemmetrovko, uspešno pa jo je izvedel David Razgor za pomembno zmago Celja.

RK Gorenje Velenje : Nexe Našice, evropska liga, Branko Predović