EVROPSKA LIGA, 5. KROG

Tamšetovi varovanci so se Gorenju oddolžili za poraz

RK Gorenje Velenje : Nexe Našice, evropska liga, Branko Predović | Velenjčani so bili na Hrvaškem brez možnosti za uspeh. | Foto Grega Valančič/Sportida

Velenjčani so bili na Hrvaškem brez možnosti za uspeh.

Rokometaši Gorenja Velenja so danes gostovali v Našicah, kjer so odigrali tekmo petega kroga evropske lige proti Nexe Našicam, ki jih vodi Branko Tamše. Hrvaška ekipa je bila boljša z 31:23 (14:9) in se tako Gorenju oddolžila za poraz v Velenju pred dvema tednoma.

Ekipa Nexe Našice je v skupini C ostala na prvem mestu, potem ko je dosegla četrto zmago. Do zdaj edini poraz ji je zadalo Gorenje, ki pa je bilo danes nemočno in na tekmi ni vodilo. Gorenje je tako ostalo pri treh točkah po zmagi nad Nexejem, neodločenem izidu (Pauc) in treh porazih (Magdeburg, La Rioja, Nexe).

Domači rokometaši so že v prvem polčasu hitro prevzeli pobudo, v četrti minuti je bil izid še izenačen na 2:2, zatem pa so Hrvati prišli do prednosti štirih golov v osmi minuti, ko je za 6:2 zadel Andraž Velkavrh. Prednost Nexeja je nato že v prvem polčasu večkrat narasla na šest golov. Na odmor so gostitelji odšli s petimi zadetki zaloge.

Tudi v drugem polčasu se slika na igrišču ni spremenila, Velenjčani so sicer v 37. minuti prišli na dva gola zaostanka (16:14), zatem pa je vse potekalo po domačih notah. Nexe je večal prednost in pet minut pred koncem vodil že z 28:20, tako da je bilo o zmagovalcu odločeno. Največjo prednost so si gostitelji priigrali pri 30:21 v 58. minuti.

Pri Nexeju je bil z devetimi goli najboljši Halil Jaganjac, Andraž Velkavrh je dodal gol, Miha Kavčič pa dva. Pri Gorenju je šestkrat zadel Ibrahim Haseljić, petkrat pa Tilen Sokolič, ki je bil štirikrat uspešen tudi s sedmih metrov.

"Veliko bolje je naša igra izgledala v Velenju, čeprav se mi zdi, da tudi danes nismo odigrali slabo. Na tekmo smo se dobro pripravljali, ampak nismo je odigrali dovolj kvalitetno, da bi se na koncu veselili zmage," je po koncu srečanja dejal velenjski trener Zoran Jovičić.

Velenjčani bodo naslednjo tekmo v tem tekmovanju igrali 7. decembra, ko bodo gostili švedski Sävehof.