21.51

5 let, 10 mesecev

Thermometer Yellow 6,95

6

Bonifika Koper Veselin Vujović kvalifikacije za svetovno prvenstvo Madžarska slovenska rokometna reprezentanca

Sobota, 9. 6. 2018, 21.51

Kvalifikacije za SP, Slovenija - Madžarska, prva tekma

Hud udarec za Slovence v Bonifiki, Madžari so jih premagali s petimi goli razlike #foto

6

Slovenija Madžarska kvalifikacije za rokometno SP 2019 | Foto Urban Urbanc/Sportida

Slovenski rokometaši so v prvi tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2019 proti Madžarom doživeli boleč poraz. V koprski dvorani Bonifika so izgubili s 24:29. Povratna tekma bo v sredo, 13. junija, v Veszpremu.

Kvalifikacije za SP, prva tekma:

Sobota, 9. junija, Koper:

Slovenija : Madžarska 24:29 (14:13)
Kavtičnik 7, Zarabec 4, Mačkovšek 3; Bodo, Boka in Lekai po 6

Sportal Vujović jezen kot ris: Žal mi je za navijače, ampak poraz smo si zaslužili

Slovenci so tekmo odprli odlično, povedli s 3:0, Madžari so po treh zadetih vratnicah prvi gol dosegli šele po petih minutah igre. Slovenci so vodili s 4:1, 5:2, po izključitvi kapetana Kavtičnika v 11. minuti tekme pa so Madžari zmanjšali zaostanek na en gol. V 14. minuti so domači izkoristi dve izključitvi pri Madžarih in spet pobegnili na +2. Madžari so spet hitro zaostanek zmanjšali na en gol. Slovenci so se nato spet zbrali, Madžari pa nabirali izključitve, do 21. minute so domači spet povedli za tri gole (11:8).

1 / 45

V 22. minuti je bil po grobem prekršku nad Markom Bezjakom z neposrednim rdečim kartonom izključen madžarski krožni napadalec Bence Banhidi, ki se je preselil na tribuno Bonifike. Slovencem tega ni uspelo izkoristiti, še več, Madžari so do 26. minute zaostanek spet znižali na en sam gol (12:11), nato ob izključitvi Mihe Zarabca pa prišli do izenačenja (12:12). Prvi polčas poln grobosti in izključitev, predvsem na madžarski strani, se je končal z izidom 14:13 za domače.

Matej Gaber je v 23. minuti zapustil igrišče, zaradi poškodbe očesa je moral na pregled k zdravniku.

V drugem polčasu potop

V šesti minuti drugega polčasa so Madžari ostali še brez Siposa (tretji rumeni karton), v 13. minuti pa so prvič na tekmi prišli do vodstva (18:19). Igra, predvsem zaradi ostrine madžarskih rokometašev, je bila ves čas na robu pretepa. V 15. minuti drugega polčasa so Madžari povedli za dva gola (21:19), v 18. so Slovenci izenačili (23:23). Izenačujoči zadetek je dosegel Kavtičnik s sedmih metrov. V 23. minuti so Madžari povedli za tri gole (26:23), slovenski selektor Vujović je zaradi nekaterih spornih odločitev danskih sodnikov izgubil živce, ob minuti odmora skočil do zapisnikarske mize in sodnikom ter delegatu namenil nekaj krepkih besed. Kaznovan ni bil.

Slovenija Madžarska kvalifikacije za rokometno SP 2019 | Foto: Urban Urbanc/Sportida Foto: Urban Urbanc/Sportida

Slovenska barka se je začela potapljati, Madžari so v 28. minuti povedli za štiri gole (23:27), v 29. za pet (23:28), tekma pa se je končala z izidom 24:29.

Povratna tekma bo v sredo, 13. junija, v Veszpremu na Madžarskem, priigrati čim bolj izdatno prednost, v Bonifiki pa bodo imeli bučno podporo s tribun, vstopnice za tekmo so namreč rokometni navdušenci razgrabili.