Thermometer Blue 0

Krim Mercator Krim Mercator četrtfinale Vipers Kristiansand

Sobota, 27. 2. 2016, 19.00

Krimovke preko Norvežank v polfinale pokala

Rokometašice Krima Mercatorja so v povratni četrtfinalni tekmi pokala pokalnih zmagovalk na Kodeljevem premagale Vipers Kristiansand in se uvrstile v polfinale tekmovanja.

Rokometašice Krima so pred tednom dni na Norveškem izgubile z dvema goloma razlike, zato so se izbranke Uroša Bregarja, ki je Krim prvič vodil pred domačimi gledalci v evropskih tekmovanjih, optimistično pričakovale povratno srečanje. Na njem so bile boljše tekmice celotno tekmo in si zasluženo podaljšale sezono.

Norvežanke so vodile le dvakrat, pa še to povsem na začetku tekme (1:0 in 2:1), nato pa so Ljubljančanke stvari vzele v svoje roke. Svoje delo je v golu odlično opravljala Sergeja Stefanišin, njene soigralke pa so nadzorovale tekmo na obeh straneh igrišča. Ko je v 12. minuti Mirjeta Bajramoska zadela za 7:3, je klop Kristiansanda vzela minuto odmora, ki pa ni spremenila poteka tekme. Pet minut kasneje je bilo 10:4. Čeprav se je v zadnjih desetih minutah prvega polčasa v igro krimovk prikradlo nekaj napak, pa te niso pokvarile dobrega vtisa domačink v prvih 30 minutah. Z golom v zadnji sekundi prvega polčasa so izenačile najvišjo prednost in na odmor odšle s prednostjo 14:8.

Ljubljančanke so na začetku drugega polčasa hitro pokazale, da želijo še pred koncem tekme odločiti tekmo. Stefanišinova je še naprej dobro branila, njene soigralke pa so polnile gol Kristiansanda. V 41. minuti je semafor dvorane na Kodeljevem kazal 20:11, kljub nekaj črnim minutam, ko so se gostje približale na 17:22, pa zmaga krimovk ni bila ogrožena niti za trenutek.