Berlin Ljubomir Vranješ kvalifikacije za olimpijske igre Švedska slovenska rokometna reprezentanca

Nedelja, 14. 3. 2021, 22.49

BERLIN, KVALIFIKACIJE ZA OI, 3. KROG

Švedi pokopali slovenske olimpijske upe

9

Švedska Slovenija rokomet OI kvalifikacije marec 2021 | Slovence je na olimpijske igre vodila le zmaga nad Švedi, a so Skandinavci bili uspešnejši. | Foto Reuters

Slovence je na olimpijske igre vodila le zmaga nad Švedi, a so Skandinavci bili uspešnejši.

Slovenska moška rokometna reprezentanca je na odločilni tekmi kvalifikacijskega turnirja za nastop na letošnjih poletnih olimpijskih igrah s 25:32 izgubila s Švedsko in ostala brez olimpijske vozovnice za Tokio. To so si ob Skandinavcih priigrali še gostitelji Nemci, ki so za konec turnirja v Berlinu ugnali Alžirce. Slovenci so končali na tretjem mestu.

Poročilo s tekme:

Švedska Slovenija Rokomet Berlin
Sportal Švedski oreh pretrd za Slovence

Izbrance švedskega trenerja na slovenski klopi Ljubomirja Vranješa je po polovičnem izkupičku na uvodnih dveh tekmah v nemški prestolnici na četrte olimpijske igre (nastopili so v Sydneyju 2000, Atenah 2004 in Rio de Janeiru 2016) peljala le zmaga nad aktualnim svetovnim podprvakom, a so bili praktično že od samega (slabega) uvoda precej oddaljeni od te.

Obračun − namesto Roka Ovnička je Vranješ v ekipo vključil Jako Malusa − so bolje odprli Švedi, ki so v šesti minuti dosegli šesti gol, po zaslugi razpoloženega čuvaja mreže Andreasa Palicke pa prejeli le dva. V nadaljevanju so se Slovenci približali na dva zadetka, a so Skandinavci uspešno držali prednost, in jo ob koncu polčasa zvišali na +5 (16:11), na odmor pa odšli z vodstvom 17:13. Vranješeva četa je bila tako ob polčasu od Tokia oddaljena za pet zadetkov.

Švedi so drugi del odprli z golom in prednost zvišali na +5 (18:13), Slovenci so prednost stopili in imeli priložnost, da pridejo na zgolj dva zadetka zaostanka, a je niso izkoristili. So pa nasprotniki nato spet hitro ušli na varno razdaljo (20:15), prednost v nadaljevanju še zvišali in zanesljivo vknjižili zmago, ki jim je odprla olimpijska vrata v Tokio. Zmagali so z 32:25 in si skupaj z Nemci zagotovili olimpijsko vstopnico.

Tako želena vstopnica je v rokah Švedov in Nemcev. | Foto: Reuters Tako želena vstopnica je v rokah Švedov in Nemcev. Foto: Reuters

Kdo še na OI?

Nastop na letošnjih olimpijskih igrah med 23. julijem in 8. avgustom na Japonskem so si poleg gostiteljev izborili še Danci, Španci, Egipčani, Argentinci, Bahrajnčani.

Na turnirju v Berlinu so si vozovnico priigrali Nemci in Švedi, v Parizu Francozi in Portugalci (Hrvati so imeli isto število točk, a končali na nehvaležnem tretjem mestu), v Podgorici pa Norvežani in Brazilci.