21.34

rekreacija tek Rok Puhar

Petek, 26. 12. 2014, 21.34

Puhar popravil rekord, med dekleti najhitrejša triatlonka Šimiceva

Slovenski atlet Rok Puhar in olimpijka Mateja Šimic sta zmagovalca novoletnega teka v Dolskem. Šenčurjan je za 21 sekund popravil rekord proge.

Lepo sončno dopoldne je v Dolsko zvabilo okoli 300 tekačev, ki so se na treh različno dolgih progah pomerili na novoletnem teku, ki že tradicionalno poteka dan po božiču. Tekači so lahko uživali v za decembrski čas prijetnih temperaturah, ki so se gibale okoli desetih stopinj Celzija.

Tekači imajo v Dolskem na voljo tri dolžine prog – najdaljša znaša slabih 15 kilometrov in v prvi vrsti namenjena moškim tekmovalcem (do 50 let), srednja znaša dobrih 10 kilometrov, kjer se pomerijo najboljša dekleta in moški nad 50 let, komur sta ti progi predolgi, pa se lahko odloči tudi za 4,5-kilometrski tek. Dekleta se lahko odločijo tudi za najdaljšo progo, a gre za netekmovalno kategorijo.

Na najprestižnejši razdalji, na kateri je potrebno premagati tudi 150 metrov višinske razlike, je zmagal odličen slovenski atlet Rok Puhar, ki je pred dvema tednoma nastopil na evropskem prvenstvu v krosu. S časom 46:36 je za 21 sekund izboljšal rekord proge iz leta 2007, ki ga je držal najuspešnejši slovenski gorski tekač Mitja Kosovelj.

Med dekleti je zmago slavila najuspešnejša slovenska triatlonka, olimpijka Mateja Šimic. Na srednji progi je bila brez konkurence, saj je zmagal s prednostjo skoraj sedmih minut.