Prva liga Telemach 1. SNL NK Koper Hajduk Split NK Rijeka NK Bravo

Sreda, 17. 1. 2024, 22.00

Zimske pripravljalne tekme klubov 1. SNL (17. januar)

Bravo presenetil Rijeko, na Bonifiki dišalo po porazu Hajduka

Marko Livaja | Glavni zvezdnik Hajduka Marko Livaja je lani s Splitčani izgubil prijateljsko tekmo v Stožicah proti Olimpiji. V sredo je gostoval še v Kopru, kjer se je njegovo moštvo izognilo porazu z zadetkom v 87. minuti. | Foto Jan Gregorc/www.alesfevzer.com

V sredo sta izmed slovenskih prvoligaških klubov odigrala pripravljalni tekmi Koper in Bravo. Kanarčki so na Bonifiki, kjer so tribune napolnili zlasti privrženci gostov, remizirali proti splitskemu Hajduku (1:1). Aleksandru Radosavljeviću se je nasmihala prva zmaga v novi vlogi, a je hrvaški jesenski prvak izenačil v 87. minuti. Šiškarji so se predstavili prvič v letu 2024 in na Rujevici presenetili Rijeko. Dvoboj se je končal brez zadetkov (0:0).

Nik Omladič
Sportal Olimpija pripeljala okrepitev iz Dinama, Omladič ostaja v Kopru

Na Bonifiki sta se Koper in Hajduk v sosedskem jadranskem obračunu razšla brez zmagovalca (1:1). Obračun je v deževnem vremenu napolnil zlasti osrednjo tribuno, kjer si je dvoboj med kanarčki in hrvaškim jesenskim prvakom ogledalo več tisoč gledalcev. Med njimi so prevladovali simpatizerji Hajduka, ki pa na delu niso spremljali najmočnejše zasedbe. Manjkalo je ogromno članov udarne enajsterice dalmatinskega nogometnega ponosa, prvi as kluba Marko Livaja, ki je požel najglasnejši aplavz na srečanju, pa je odigral zadnjih 30 minut. Trener Kopra Aleksander Radosavljević se je prvič predstavil na Bonifiki v novi vlogi. Na prvi letošnji pripravljalni tekmi je ostal praznih rok proti Osijeku na koprskem igrišču na atletskem stadionu, tokrat pa je kanarčke na delu spremljala skoraj polna Bonifika.

Nekdanji slovenski reprezentant se je spogledoval s prestižno zmago. V vsakem polčasu je zaigral z drugo enajsterico, vse do 87. minute pa je imel v žepu prednost, ki jo je v 66. minuti priboril Gabriel Groznica. Mladi hrvaški branilec, sicer posojeni nogometaš zagrebške Lokomotive, je premagal izkušenega Lovreta Kalinića, ki je leta 2018 branil tudi na SP v Rusiji. Dišalo je po zmagi Kopra, ki je pred devetimi leti na evropski tekmi na Bonifiki že vzel mero Hajduku (3:2), a je nato v 87. minuti izenačil Maročan Yassine Benrahou.

Na dvoboju ni manjkalo znanih imen, prisotna sta bila tudi selektor Matjaž Kek in legenda slovenskega nogometa, med drugim pa tudi Hajduka, Branko Oblak, ki živi nedaleč stran od Bonifike. Koprčani odhajajo konec tedna na priprave v Turčijo.

Maks Barišič
Sportal Največja zimska okrepitev Maribora že trese mreže

V napadu Brava tudi Tučić

Bravo predstavlja enega najbolj pozitivnih presenečenj jesenskega dela 1. SNL. Prezimil je v zgornji polovici razpredelnice, z dobrimi rezultati pa bi lahko nadaljeval tudi v letu 2024. V uvodnem nastopu je zadržal nedotaknjeno mrežo na Reki. Rijeka je hrvaški jesenski podprvak, na domači Rujevici, kjer je pred leti kraljeval Matjaž Kek, pa je remizirala z mladim ljubljanskim klubom (0:0).

Trener Brava Aleš Arnol je začel dvoboj v postavi Orbanić, Jakšić, Španring, Janjić, Štravs, Selan, Maher, Ivanšek, Stanković, Štor in Tučić, v nadaljevanju so zaigrali še Dakić, Hovnik, K. Trdin, Hribar, Gurlica, G. Trdin, Gidado, Cverle, Maksimović, Kerin, Puconja, Šabotić in Bajc.

Milan Tučić je pred leti izstopal z zadetki v napadu Brava. | Foto: Vid Ponikvar/Sportida Milan Tučić je pred leti izstopal z zadetki v napadu Brava. Foto: Vid Ponikvar/Sportida

Tako je prvič za Bravo zaigral posojeni mladi up Olimpije Tihomir Maksimović, dres Šiškarjev pa je prvič po letu 2021 oblekel 27-letni napadalec Milan Tučić, ki je bil zadnja dela dejaven na Japonskem. "S prikazanim na prvi pripravljalni tekmi smo zadovoljni. Rijeka, ki čez teden dni nadaljuje s prvenstvom, je zaigrala v najmočnejši postavi in ne glede na to, da rezultat na prijateljskih tekmah nikoli ne pokaže celotne tekmovalne vrednosti ekipe, moramo spoštovati dosežen rezultat," je za klubsko stran povedal strateg Arnol.

Datum Tekma Strelci za Olimpijo
13. 1. Olimpija : Jarun (Hrv/2) 8:0 Jakupović 3, Ačimović, Brest, Bristrić, Diogo Pinto, Jorge Silva