NK Domžale NK Radomlje Aleksander Radosavljević NK Koper NK Celje NK Olimpija NK Olimpija Aldin Jakupović Mateo Ačimović Prva liga Telemach 1. SNL

Sobota, 13. 1. 2024, 23.00

Zimske pripravljalne tekme klubov 1. SNL (13. januar)

Strelski trening Olimpije, Celje in Koper izkusila hrvaško moč

Ačimović Jakupović | 16-letni Mateo Ačimović je za prvi zadetek v dresu Olimpije potreboval le tri minute, leto dni starejši Aldin Jakupović jih je proti Jarunu dosegel kar tri. | Foto NK Olimpija Ljubljana

V soboto je pripravljalne tekme odigralo kar pet slovenskih prvoligaških klubov. Celjani so v leto 2024 vstopili s porazom proti zagrebškemu Dinamu (0:2), Olimpija se je na umetni travnati podlagi znesla nad hrvaškim drugoligašem Jarunom (8:0), med strelci pa ni manjkalo mladih zmajev, Koper je na prvi tekmi pod vodstvom novega trenerja Aleksandra Radosavljevića izgubil proti Osijeku (0:2), celovška Austria je ugnala Domžale (3:2), Radomljani pa so bili boljši od kranjskega Triglava (4:1).

Rogaška
Sportal Ponos Rogaške pred odhodom v ZDA blestel na Hrvaškem

Jesenski prvaki Celjani, v petek jih je zapustil francoski krilni napadalec Julien Lamy, so odigrali prvo pripravljalno tekmo v letu 2024. Prvi kandidati za naslov slovenskega prvaka so se v Poreču pomerili z zagrebškim Dinamom, s katerim so sklenili dogovor o prihodu Luke Menala, občasnega reprezentanta BiH, ki je v 1. SNL že navduševal v dresu Olimpije. Trener Damir Krznar, ki pozna odlično Dinamo, je na dvoboju dal priložnost 25 igralcem.

Menalo še ni nastopil v novem dresu, so pa zaigrali Rozman (od 30. Obradović, od 60. Jurhar), Karničnik (od 46. Ajhmajer), Nemanič (od 46. Zec), Klašnja (od 46. Vuklišević), Milić (od 46. Krefl), Zabukovnik (od 46. Vrbanec), Kouter (od 46. Dulca), Prutsev (od 60. Džumhur), Popović (od 46. Mačak), Aarons (od 46. Beji, od 70. Veselaj) in Bajde (od 30. Adetunji, od 60. Edmilson). Celjani so oba zadetka prejeli v prvem polčasu, končni rezultat je v 36. minuti z bele točke postavil hrvaški reprezentant Bruno Petković.

Osmica Olimpije v Šiški

Nogometaši Olimpije so v Športnem parku Ilirija (dvoboj bi moral biti po prvotnem scenariju odigran na Kodeljevem, a je zaradi poledenelega tamkajšnjega igrišča prišlo v poštev igrišče z umetno travo v Šiški) uprizorili strelski trening. Hrvaškega drugoligaša Jarun iz Zagreba so ugnali kar z 8:0, Zoran Zeljković je bil zadovoljen z videnim. Dvoboj so začeli Pintol, Lasickas, Ratnik, Karamatić, Janković, Agba, Posavec, Boultam, Brest, Kasa in Pedro Lucas, prvi polčas se je končal z vodstvom 2:0, v nadaljevanju pa so zaigrali še Mauricio, Lubej Fink, Jorge Silva, Nikola Motika, Diogo Pinto, Bristrić, Ristić, Elšnik, Fadida, Nemanja Motika, Raul, Dvoršak, Muhamedbegović, Sualehe, Aćimović in Jakupović.

Prvi zadetek Matea Ačimovića ob debiju za Olimpijo:

Za zmaje je prvič branil Gal Lubej Fink, zaigrali so tudi vsi trije mladi igralci (Mateo Ačimović, Matej Dvoršak in Marko Ristić), ki jih je trener Zeljković nedavno priključil prvi ekipi, pričakovano pa ni bilo Ruija Pedra, Mustafe Nukića, Pascala Estrade in Marka Mijailovića. Zadnji trije so že odigrali svoje za Olimpijo, podobno pa bi lahko, če ne bo podaljšal sodelovanja, veljalo tudi za najboljšega strelca Portugalca.

16-letni Ačimović je zadel v polno ob krstnem nastopu za člansko ekipo. Sin selektorja mlade reprezentance, legendarnega slovenskega nogometaša Milenka Ačimovića, nekdanjega igralca in športnega direktorja Olimpije, je za prvi gol potreboval le tri minute. Srečanje je zaznamoval 17-letni napadalec Aldin Jakupović, v zadnjih 20 minutah je zadel trikrat in proslavljal hat-trick. ''Z vsem spoštovanjem do tekmeca, Jarun ni na ravni Olimpije. Prave tekme nas čakajo v Turčiji,” sporoča Zeljković, ki bo z varovanci odpotoval v Turčijo na daljše priprave v sredo.

Še tretji zadetek Aldina Jakupovića:

Radosavljević debitiral s porazom

Aleksandar Radosavljević je na koprskem trenerskem stolčku nasledil Safeta Hadžića. | Foto: FC Koper Aleksandar Radosavljević je na koprskem trenerskem stolčku nasledil Safeta Hadžića. Foto: FC Koper V Turčijo bodo prihodnji teden odpotovali tudi Koprčani. V soboto so se pomerili s hrvaškim prvoligašem Osijekom, na trenerskem stolčku pa je v novi vlogi debitiral Aleksander Radosavljević. Nekdanji slovenski reprezentant je preizkusil pet zimskih novincev. Tako so prvič za kanarčke zaigrali Ahmed Franck Sidibe, Petar Petriško, Tino Blaž Lauš, Patrik Mrkela in Wisdom Sule. Od prve minute so zaigrali Koprivec, Petriško, Mittendorfer, Sidibe, Pavlović, Ankrah, Lauš, Tičić Osuji, Ruedl in Mulahusejinović, v nadaljevanju so dočakali priložnost še Čurčia, Mrkela, Diaby, Prce, Groznica, Jelenič, Tepsić, Nkada, Sule in Marsetič. Koprčane čaka nov prijateljski dvoboj v sredo, ko prihaja na Bonifiko hrvaški jesenski prvak Hajduk Split.

Domžalčani so v prvi pripravljalni tekmi v letu 2024 izgubili z 2:3 proti avstrijskemu prvoligašu Austria iz Celovca. Dvoboj je bil odigran v Možberku v Avstriji. Domžalčani so v 22. minuti povedli prek avtogola nogometaša Austrie, nato je Benjamin Markuš v 44. minuti poskrbel za končni rezultat prvega polčasa (2:1), v nadaljevanju pa je sledil preobrat Celovčanov.

Trener Dušan Kosić je preizkusil 25 igralcev. Od prve minute so zaigrali Tratnik, Markuš, Topalović, Offenbacher, Kolobarić, Perc, Pišek, Hempt, Brecl, Šturm in Bobarić, v nadaljevanju pa so zaigrali še Štubljar, Klemenčič, Karahodžić Dovžan, Hodžić, Nwankwo, Đapo, Krupić, Marasovic, Tolić, Makadji in Hmura. Zaradi poškodb oziroma bolezni je manjkalo 12 igralcev.

Luka Menalo
Sportal Celjanom nova moč iz Dinama

Radomljani so v Kranju premagali drugoligaša Triglav s 4:1. Kranjčani so pred dnevi utrpeli hud poraz proti zagrebškemu Dinamu (0:7), mlinarji pa so njihovo mrežo zatresli štirikrat. V prvem delu sta bila strelsko uspešna Andrej Pogačar in Nejc Močnik, v drugem polčasu pa je bil dvakrat uspešen Madžid Šošić, mladi nogometaš iz Bosne in Hercegovine, ki se v 1. SNL dokazuje kot posojen igralec splitskega Hajduka in je tej sezoni prvi strelec mlinarjev.

Datum Tekma Strelci za Olimpijo
13. 1. Olimpija : Jarun (Hrv/2) 8:0 Jakupović 3, Ačimović, Brest, Bristrić, Diogo Pinto, Jorge Silva