Prva liga Telekom Slovenije NK Bravo NK Aluminij

Sobota, 29. 2. 2020, 17.04

Poročilo s tekme Bravo : Aluminij

V Spodnji Šiški brez zadetkov #video

Nogometaši ljubljanskega Brava in Aluminija so se v 23. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 0:0.

NK Triglav NK Mura
Sportal Izjemen avtogol poskrbel še za peto delitev točk #video

Favoriziran Aluminij je bil v prvem polčasu v Ljubljani v podrejenem položaju, posledično si ni ustvaril niti ene res nevarne priložnosti. Na drugi strani so bili precej konkretnejši izbranci Dejana Grabića, ki so zagrozili že v deveti minuti, ko je po lepi podaji v globino proti kazenskemu prostoru stekel Roko Baturina, tik pred 16-metrskim prostorom pa ga je s prekrškom zaustavil Renato Pantalon. Domači so zahtevali tudi rdeči karton zanj, češ da je bil zadnji igralec obrambe, a so se sodniki odločili le za rumenega.

Fotogalerija s tekme med Bravom in Aluminijem (foto: Saša Pahič Szabo / Sportida):

1 / 12

Naslednjo priložnost so gostitelji zapravili v 24. minuti, ko je po podaji z desne najprej v zadnjem trenutku posredoval Nemanja Jakšić, zatem pa je Vanja Drkušić žogo s strelom z glavo poslal mimo gola. Najbližje zadetku je bil Andraž Kirm v 30. minuti, ko je s 15 metrov zadel vratnico. Šest minut pozneje pa je iz bližine še David Brekalo žogo poslal čez gol.

V drugem polčasu je v 53. minuti najprej pri domačih zagrozil Aljoša Matko, ko je malce z desne strani žogo neoviran poslal čez gol, tri minute pozneje pa je na drugi strani Mihael Klepač žogo poslal malo mimo gola. Sledilo je obdobje brez izrazitih priložnosti, zato pa je v 83. minuti Mustafa Nukić z glavo streljal s 13 metrov in tudi on zadel vratnico. Že v sodniškem dodatku pa je Igor Vekić obranil še prosti strel gostov in poskrbel za delitev točk.

Bravo bo v 24. krogu v sredo gostil Domžale, Aluminij pa bo dan prej gostil Olimpijo.

Bravo : Aluminij 0:0

Štadion Žak, sodniki: Borošak, Vukan in Smej.

Strelci: /.

Bravo: Vekić, Kurtović, Drkušić, Brekalo, Trontelj, Žinko, Kirm, Agboyi, Nukić, A. Matko, Baturina (od 75. Kramarič).

Aluminij: Kovačić, Pantalon, Kontek, Vrdoljak, Matjašič, Jakšić, Čermak, Marinšek, Klepač (od 83. Pečnik), Leko (od 44. Vrbanec), Štor (od 70. Živković).

Rumeni kartoni: Žinko, Drkušić; Pantalon, Marinšek.
Rdeči karton: /.

Konec tekme v Ljubljani! Ostalo je pri 0:0.

90. minuta: V zadnjih sekundah je nevarno zapretil tudi Aluminij. S prostega strela je močno sprožil Nik Marinšek, a vratar Brava Igor Vekić je bil dovolj priseben, da je žogo odpil v kot.

83. minuta: Nova velika priložnost za Bravo, ki je vnovič stresel okvir vrat Aluminija. Po predložku Kirma je z glavo sprožil Mustafa Nukić, ki je že premagal Kovačića, veselje pa mu je preprečila vratnica.

Začetek drugega polčasa v Ljubljani!

Konec prvega polčasa v Ljubljani! V prvem polčasu tekme med Bravom in Aluminijem nismo videli zadetka.

30. minuta: Velika priložnost za Bravo! Rumeni so odločno krenili pred vrata Kidričanov in stresli vratnico! Preigraval je Baturina, nato podal do Žana Trontlja, ta pa do Andraža Kirma, ki je močno sprožil, a zadel le vratnico.

9. minuta: V Spodnji Šiški je završalo. V protinapad se je spustil hrvaški napadalec Roko Baturina, tik pred kazenskih prostorom pa ga je zrušil njegov rojak Renato Pantalon. Trener Brava Dejan Grabić je zahteval celo rdeči karton, Pantalon pa jo je odnesel le z rumenim opozorilom.

Začetek tekme v Ljubljani! Bravo gosti Aluminij!