Sreda, 25. 1. 2023, 21.45

Pripravljalne tekme klubov 1. SNL (25. januar)

Pestro pri Mariboru: Vipotnik ostaja vroč, poškodba Tolića, Srb odšel

Damir Krznar NK Maribor | Trener Damir Krznar je prižgal zeleno luč za odhod Vladana Vidojevića, ki bo nabiral izkušnje v Gruziji. Za nedoločen čas ne bo mogel računati na Marka Tolića. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

V sredo je pripravljalno tekmo odigrala polovica slovenskih prvoligaških klubov. Jesenski podprvak Koper je izgubil tretjič zapored, v Turčiji je klonil pred Zorjo, "brezdomci" iz Luganska. Maribor je remiziral s Slavio iz Sofije, znova se je med strelce vpisal Žan Vipotnik, vijolice pa je zapustil Srb Vladan Vidaković, ki odhaja k Dinamu iz Batumija. Gorica je na Hrvaškem nadigrala srbsko Kolubaro (4:0), Radomlje so na umetni travi napolnile mrežo drugoligašu iz Grosuplja (5:1), Tabor pa je na krilih novinca Luke Šušnjare ugnal kranjski Triglav (3:1).

NK Olimpija : NK Celje, Roman Pilipčuk
Sportal Mura odgovorila na provokacijo Celja

Jesenski podprvaki iz Kopra so z najbolj tesnim rezultatom izgubili tudi drugo pripravljalno tekmo v Turčiji. Tokrat so jih z 1:0 premagali nogometaši ukrajinskega prvoligaša Zorja Lugansk. Kanarčki so prejeli zadetek z bele točke, trener Zoran Zeljković pa je v nasprotju s srečanjem s Crveno zvezdo (0:1) tokrat v ogenj poslal zlasti igralce, ki proti Beograjčanom na zelenici niso prebili veliko minut.

V turškem Beleku se pripravljajo tudi Mariborčani. Tudi na tretji letošnji tekmi se je med strelce vpisal Žan Vipotnik. Mrežo tekmeca iz Sofije je zatresel že v 5. minuti. V polno je zadel z natančnim strelom z 20 metrov, podajo pa je prispeval Josip Iličić. Njegov strelski niz je zelo vroč, ob upoštevanju prvenstvenih tekem ob koncu jesenskega dela je mladi napadalec iz Slovenskih Konjic v polno zadel že na šesti tekmi zapored. Izbranci Damirja Krznarja so vodili vse do 87. minute, ko je tekmec iz Bolgarije izenačil. Tako je Mariborčane delilo le nekaj minut od tretje zaporedne zmage v tem letu.

Za slabšo voljo je poskrbela poškodba gležnja Marka Tolića, ki je moral predčasno zapustiti zelenico pred koncem prvega polčasa. V torek si je na treningu poškodoval stegensko mišico Marcos Tavares mlajši, ki je s tem najverjetneje že končal trenažni proces na pripravah v Turčiji.

Vidojević odhaja v Gruzijo

Tabor vijolic je zapustil Vladan Vidojević. Mladi Srb, ki so ga jeseni pripeljali v Maribor kot odmevno okrepitev, državni prvaki so z njim želeli okrepiti zvezno vrsto, v Ljudskem vrtu ni upravičil pričakovanj. Trener Krznar mu ni namenjal veliko priložnosti, tako da se do konca leta 2023 seli k Dinamu. Ne gre pa v zagrebškega, pri katerem je vrsto let deloval trener Krznar, ampak v Dinamo iz Batumija v Gruziji. "Vladanu želim vso srečo ob novem izzivu, spremljali bomo njegove igre in verjamem, da se lahko vrne v Ljudski vrt z novimi, dragocenimi izkušnjami," je pojasnil športni direktor Marko Šuler.

Josip Iličić
Sportal Dvojec, ki predstavlja dobitno kombinacijo Maribora

Ducat zadetkov najslabše trojice 1. SNL

Trije klubi, med katerimi bi lahko spomladi vladal neizprosen boj za obstanek, so v sredo vpisali prepričljive zmage. Gorica je pod vodstvom Mirana Srebrniča v Novigradu dočakala najvišjo letošnjo zmago. Srbskega prvoligaša Kolubaro je ugnala kar s 4:0, vse zadetke pa je dosegla v prvem polčasu. Že na tretji tekmi v letu 2023 sta v polno zadela Miroslav Iličić in Zvonimir Petrović, legionarja iz Hrvaške in BiH.

A post shared by ND Gorica (@ndgorica)

Še bolj učinkoviti od vrtnic so bili nogometaši Radomelj. Trener Oliver Bogatinov je prvič, odkar je prevzel vodenje mlinarjev, zaslišal, kako v Športnem parku odmeva petarda. Radomljani so napolnili mrežo drugoligaša iz Grosuplja, z dvema zadetkoma, oba je dosegel v drugem polčasu, pa je izstopal rezervist Anes Mašić.

Zadnjeuvrščeni Tabor, ki je v začetku tedna predstavil tri novince, je odigral tretjo pripravljalno tekmo. V Dekanih je s 3:1 ugnal kranjski Triglav, dvakrat pa je v polno zadel novinec Luka Šušnjara, ki bi lahko Dušanu Kosiću še zelo pomagal v boju za obstanek.