ND Gorica NK Bravo NK Tabor Sežana NK Radomlje NK Domžale Prva liga Telemach 1. SNL NK Koper

Sobota, 21. 1. 2023, 21.50

Pripravljalne tekme klubov 1. SNL (20. in 21. januar)

Koprčani v Turčiji namučili nekdanje evropske prvake

Adnan Golubović | Adnan Golubović je moral na tekmi proti Crveni zvezdi po žogo v svojo mrežo v 13. minuti. | Foto Žiga Zupan/Sportida

Adnan Golubović je moral na tekmi proti Crveni zvezdi po žogo v svojo mrežo v 13. minuti.

Nogometna sobota je na zelenice zvabila štiri slovenske prvoligaše. Koprčani so prvo izmed predvidenih treh pripravljalnih tekem na turških tleh izgubili proti Crveni zvezdi (0:1). Bravo je v sodnikovem podaljšku zapravil vodstvo proti Čehom (1:2), Gorica je bila boljša od drugoligašev z Grosuplja, za najvišjo zmago dneva pa je poskrbel Tabor. Sežančani so na Hrvaškem nadigrali srbskega prvoligaša iz Novega Beograda s 3:0.

Timi Max Elšnik
Sportal Olimpija po preobratu remizirala proti najbolj vroči poljski ekipi

Olimpija je svojo edino prijateljsko tekmo v Turčiji že odigrala (3:3 proti vodilnemu poljskemu prvoligašu Rakowu), Koprčani pa so prvo tekmo po prihodu v Belek odigrali proti slovitemu tekmecu iz Beograda. Crvena zvezda, nekdanji evropski in svetovni prvak, je premagala varovance Zorana Zeljkovića z 1:0. Zmagovalca je odločil prekrasen zadetek srbskega branilca Lazarja Nikolića, še višje vodstvo srbskih prvakov pa je preprečil razpoloženi vratar Kopra Adnan Golubović.

Atraktiven zadetek Nikolića za zmago Crvene zvezde:

Primorce je v 55. minuti delilo od izenačenja le nekaj centimetrov, Rudi Požeg Vancaš je zatresel okvir vrat. Od prve minute so za Koprčane nastopili Golubović, Šimčak, Bilić, Novoselec, Palčić, Vešner-Tičić, Fanimo, Correia, Kotnik, Požeg-Vancaš in Osuji, v nadaljevanju pa so dobili priložnost še Kambič, Mittendorfer, Milovanović, Koderman, Benedičič, Hrvatin, Krajinović, Jašaragić, Siljadžić in Wilkins. Beograjčani so se tako maščevali Koprčanom za lanskoletni poraz, ko so kanarčki poleti na Bonifiki zmagali z 1:0.

Preobrat Čehov v sodnikovem podaljšku

Nogometaši Brava so v Poreču dolgo časa vodili proti češkemu prvoligašu Slovačko. Mladi ljubljanski klub je v vodstvo popeljal mladi francoski zvezni igralec Simon Nsana. Trener Dejan Grabić je odigral tekmo v postavi Lubej Fink (od 46. Orbanić) - Trontelj, Katinić, Križan, Jakšić - G. Trdin (od 81. Španring), Selan - Kramarič, Marjanac, Nsana (od 62. Kurtović) – Flakus Bosilj.

Vodstvo Šiškarjev je trajalo vse do prve minute sodnikovega podaljška, ko so Čehi izenačili na 1:1, nato pa v izdihljajih tekme poskrbeli še za popoln preobrat. Tamar Svetlin in Luka Štor sta izpustila dvoboj zaradi lažje poškodbe, Matija Kavčič pa zaradi bolezni.

Ovsenek na 25. rojstni dan v polno

Gorica je vpisala še drugo zaporedno zmago. Tokrat je v mestu vrtnic z 1:0 ugnala Brinje Grosuplje. Mrežo drugoligaškega kluba je v prvem polčasu zatresel Alen Krajnc. Poleg njega so dvoboj v zasedbi Mirana Srebrniča začeli še Dajčar, Širok, Agić, Mevlja, Mlakar, Hrka, Jukić, Marinič, Vekić in Velikonja. V drugem delu so prejeli priložnost še Likar, Andrejašič, Cerovec, Brekalo, Baruca, Ankrah, Ahmetaj, Juncaj, Leban in Iličić.

Za najvišjo sobotno zmago člana 1. SNL so poskrbeli nogometaši Tabora. Kraševci so na Hrvaškem odpravili Radnički iz Novega Beograda s 3:0. V polno sta zadela Žiga Ovsenek, ki se je tako vpisal med strelce na 25. rojstni dan, in Hrvat Petar Kovačević, ki se nahaja na preizkušnji, enkrat pa so tekmeci zatresli svojo mrežo.

V petek so se Domžalčani na Hrvaškem razšli s Kolubaro iz Lazarevca brez zadetkov, Radomlje pa so v svojem Športnem parku napolnili mrežo kranjskega Triglava, ki se v tej sezoni spopada z velikimi težavami. Izbranci Oliverja Bogatinova so zmagali s 4:1, dva zadetka pa je dosegel posojeni nogometaš splitskega Hajduka Madžid Šošić.