Odločitvi sodnikov v Mariboru, ki burita duhove

3

Nejc Kajtazović | Nejc Kajtazović se je v Ljudskem vrtu znašel v središču pozornosti. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Nejc Kajtazović se je v Ljudskem vrtu znašel v središču pozornosti.

Medtem ko so se v prvem delu sezone pri Mariboru kar nekajkrat pritoževali nad odločitvami sodnikov, so jim lahko po prvi tekmi drugega dela sezone Prve lige Telekom Slovenije morda celo hvaležni. Je bila Mura na sobotnem derbiju v Ljudskem vrtu oškodovana? Presodite sami.

NK Maribor NK Mura
Sportal Praznik v Ljudskem vrtu, zbralo se je več kot 10 tisoč gledalcev #video

Kar dvakrat je glavni delivec pravice v Ljudskem vrtu, kjer se je zbralo prek 10.000 gledalcev, ki so poskrbeli za veličastno kuliso, Nejc Kajtazović, gledalce na tribunah štadiona in pred televizijskimi zasloni dvignil na noge.

Prvič v 62. minuti, ko je za izenačenje na 1:1 poskrbel domači junak Marcos Tavares, ki bi mu lahko sodnik piskal prepovedan položaj. Drugič dobrih deset minut pozneje, ko je v nasprotnikovem kazenskem prostoru padel gostujoči nogometaš Žan Karničnik, a je sodnik le zamahnil z roko.