Druga liga, 15. krog

Radomljam "El vasico" in skok na vrh 2. SNL, zmagi še za Ilirijo in Beltince

Vlado Badžim | Izbranci Vlada Badžima so v Postojni remizirali z vodilnim Bravom. | Foto Žiga Zupan/Sportida

Izbranci Vlada Badžima so v Postojni remizirali z vodilnim Bravom.

Drugoligaški klubi bodo konec tedna sklenili prvo polovico sezone. Nogometaši Kalcerja iz Radomelj so se v 15. krogu povzpeli na vrh lestvice 2. slovenske lige, potem ko so v lokalnem derbiju, poimenovanem tudi "El vasico", premagali Roltek Dob s 3:1. Doslej vodilni Bravo, ki ima tako kot Kalcer 33 točk, je tokrat le remiziral (0:0) na gostovanju pri Ankaranu Postojni.

Pred 700 gledalci v Radomljah so gosti sicer povedli v 12. minuti prek Gabra Petrica, v drugem polčasu pa so za preobrat poskrbeli Gal Primc, Rok Jazbec in Anel Hajrić, z 19 goli najboljši strelec lige.

Z 0:0 se je končal obračun Drave in Fužinarja. Brda so doma izgubila proti Biljam z 0:1, Jadran pa proti Rogaški z 2:3. Krka je sežanski Tabor premagala z 1:0.

Z nedeljskima tekmama med Ilirijo 1911 in Nafto 1903 ter Beltinci - Brežice Terme Čatež se je končal 15. krog 2. SNL. Zmagali sta domači ekipi z 2:0 in 2:1, razplet tekem pa ni bistveno vplival na lestvico, kjer sta po sobotnih tekmah na vrhu s po 33 točkami Kalcer Radomlje in Bravo.

19 - Anel Hajrić (Radomlje)
12 - Papa Ibou Kebe (Tabor)
9 - Jaka Bizjak (Drava), Matthias Olubori Ayodluwa Fanimo (Drava), Mustafa Nukić (Bravo),
...

Prvoligaško dogajanje na Planet TV in Sportalu

V sezoni 2018/19 boste štiri tekme #PLTS na vsak krog spremljali v neposrednem televizijskem prenosu na programih Planet in Planet 2. Ob tem bo na Planetu 2 vsak ponedeljek ob 20. uri na sporedu še oddaja Goool!, ki jo vodi Dani Bavec. Več o razporedu tekem si lahko preberete TUKAJ.