1. SNL NK Domžale NK Koper

Sreda, 29. 9. 2021, 19.03

1. SNL, zaostala tekma 4. kroga v Kopru

Koper po veliki zmagi znova na vrhu

NK Radomlje : NK Koper, 1. SNL | Koper je znova na prvem mestu 1.SNL. | Foto Grega Valančič/Sportida

Koper je znova na prvem mestu 1.SNL.

Danes sta se na prestavljeni tekmi četrtega kroga pomerila Koper in Domžale. Kanarčki so se z zmago s 4:2 vrnili na vrh razpredelnice, hkrati pa so z domačo zmago prekinili niz dveh zaporednih domačih porazov. Na drugi strani so zdaj Domžale z enajstimi točkami šele na osmem mestu.

Milan Mandarić
Sportal Ne le slovo Mandarića, pri Olimpiji lahko pričakujemo še več sprememb
Radomlje Koper
Sportal Koprčani napolnili mrežo Domžal in se vrnili na prvo mesto

Nogometaši Kopra so se po zmagi na zaostali tekmi četrtega kroga proti Domžalam (4:2) vrnili na vrh 1. SNL, na katerem so znova prehiteli nogometaše Brava, ki zdaj zaostajajo za točko. Nogometaši v rumeno-modrih dresih so pod vodstvom Zorana Zeljkovića dolgo časa vladali razpredelnici. Nanizali so kar sedem zmag (od tega šest v prvenstvu), ušli zasledovalcem, po manj uspešnem obdobju v zadnjih tednih (točka na zadnjih treh tekmah) pa so prvo mesto prepustili mlademu ljubljanskemu klubu. Zdaj so izkoristili priložnost in se znova polastili prvega mesta.

Domžalčani ostajajo pri enajstih točkah. | Foto: Grega Valančič/Sportida Domžalčani ostajajo pri enajstih točkah. Foto: Grega Valančič/Sportida

Mrežo Domžal je v 41. minuti načel Maks Barišič, le dve minuti zatem pa je prednost na 2:0 povišal Lamin Colley. V začetku drugega polčasa je zaostanek gostov znižal Arnel Jakupović, a upanje Domžal ni trajalo dolgo, saj je le štiri minute kasneje za Koper zadel Kaheem Parris. V zaključku srečanja so Domžalčani v 76. minuti po zadetku Slobodana Vuka znova ujeli priključek, a je v isti minuti udarec na drugi strani vrnil Žan Bešir in postavil končni izid srečanja.