4 leta, 5 mesecev

Tbilisi OFEM Nika Glojnarič

Petek, 31. 7. 2015, 15.36

Za konec dneva v Tbilisiju še zlato, srebro in bron

Slovenska reprezentanca na olimpijskem festivalu evropske mladine v Gruziji je za konec petega tekmovalnega dne osvojila še tri odličja.

Zlata je bila plavalna štafeta na 4 x 100 m mešano, srebrna plavalka Janja Šegel na 200 m prosto, bronast pa atlet Gregor Grahovac na 400 m.

Štafeto so sestavljale Janja Jamšek, Janja Šegel, Pika Perenič in Tina Čelik. Šeglova je že pred tem osvojila srebro na 50 m prosto. Bronasta je bila atletinja Nika Glojnarič na 100 m z ovirami ter judoistka Petra Opresnik v kategoriji do 70 kg.

Rokometaši so v polfinalu Nemčijo premagali z 28:23 in se uvrstili v finale, kjer jih čaka Francija, s katero so v prvem krogu izgubili, zdaj bodo imeli priložnost za maščevanje.

Slovenija je pred zadnjim tekmovalnim dnem pri 14 medaljah, s tem pa je že presegla prejšnji Ofem iz Utrechta 2013, ki ji bil z 11 odličji rekorden.