2 leti, 2 meseca

Soči 2014 Tina Maze smuk

Petek, 7. 2. 2014, 22.16

Tina Maze sanjsko odprla dan, Marjan Jelenko blizu najboljših 20

Peti dan olimpijskega dogajanja v Sočiju je na sporedu šest končnih odločitev. Slovenska smučarska kraljica Tina Maze je osvojila zlato medaljo v smuku.

Prve so bile dejavne alpske smučarke. Olimpijski smuk je osrečil slovenski tabor, saj je Tina Maze osvojila prvo mesto. Delila si ga je s švicarsko tekmico Dominique Gisin ter poskrbela za zgodovinsko prvo zlato slovensko medaljo na zimskih olimpijskih igrah. V dolini smučišča na Rdeči poljani sta se predstavili še Ilka Štuhec (10. mesto) in Maruša Ferk (18. mesto).

Nordijski kombinatorci so se najprej podali na zaletišče skakalnice, nato pa se prelevili v smučarske tekače. Nastopili so trije slovenski tekmovalci, najvišje se je povzpel Marjan Jelenko, ki je osvojil 21. mesto.. Po skakalnem delu je bil na visokem tretjem mestu. Nastopila sta še Gašper Berlot (34. mesto) in Mitja Oranič (39. mesto). Zmagal je Nemec Eric Frenzel.

Hitrostni drsalci so se merili na 1000 metrov, kjer je bil najboljši Nizozemec Stefan Groothuis. V sankaškem dvosedu sta bila najhitreša Nemca Tobias Wendl in Tobias Arlt.

Deskarke so se za odličja pomerile v snežnem žlebu, zmaga je po zaslugi Kaitlyn Farrington odšla v ZDA.

Na koncu petega tekmovalnega dne smo dobitnike medalj dobili še v umetnostnem drsanju med športnimi pari. Zmagala sta Rusa Tatjana Volosožar in Maksim Trankov.