7 let, 12 mesecev

olimpijske igre

Sobota, 28. 7. 2012, 18.15

Menezesova zlata v kategoriji do 48 kg

Brazilka Sarah Menezes je nova olimpijska judoistična prvakinja v kategoriji do 48 kilogramov. V finalu je premagala branilko naslova iz Pekinga 2008 Romunko Alino Dumitru.

Bron sta dobili Belgijka Charline van Snick in Madžarka Eva Csernoviczki.

Sarah Menezes, tretja z lanskega SP, je osvojila prvo zlato medaljo na olimpijskih igrah za svojo državo. Med dobitnicami medalj je bila na koncu tudi Csernoviczkijeva, ki je v četrtfinalnem dvoboju z Van Snickovo za hip izgubila zavest, a je nato lahko nastopila v repasažu ter se nazadnje prebila do obračuna z Japonko Tomoko Fukumi in jo tudi premagala za medaljo na OI.