srebrna evropska liga, mislinja

Švedinje upravičile vlogo favoritinj

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca, srebrna evropska liga | Slovenke so v srebrni ligi priznale premoč Švedinjam. | Foto Aleš Oblak

Slovenke so v srebrni ligi priznale premoč Švedinjam.

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je v Mislinji igrala še drugo tekmo srebrne evropske lige. Varovanke Marca Bonitte, ki so tekmovanje odprle z zmago proti Luksemburgu, so tokrat naletele na previsoko oviro, favorizirane Švedinje so jih premagale gladko, s 3:0.

Srebrna evropska liga: Slovenija - Luksemburg
Sportal Slovenske odbojkarice srebrno ligo začele z zmago

Izbranke novega selektorja Marca Bonite so bile v prvem nizu v podrejenem položaju, tekmice s severa Evrope so predvsem v drugi polovici niza naredile razliko, ob koncu pa s sedmimi zaporednimi točkami prišle do vodstva z 1:0.

Drugi niz se je odvil po podobnem scenariju, Švedinje so praktično od začetka vodile, tekmice, ki so spet ostale na 13 točkah, pa dokončno zlomile v drugi polovici niza.

Tretji niz se je za pomlajeno slovensko vrsto začel še slabše kot prva dva. Favorizirane Skandinavke so namreč dosegle prvih pet točk in tako hitro prišle lepe prednosti. Toda Slovenke se niso predale in izenačile na 12:12.

Še več, Slovenke so nato tudi povedle s 14:13, kar je bilo peto vodstvo domačink na tekmi. Po izidu 15:14 za domače pa so gostje zaigrale odločneje in v nizu dosegle šest točk ter odločile zmagovalca.

Pri domači ekipi je bila s sedmimi točkami najboljša Mija Šiftar, pri gostujoči pa Isabelle Haak s 17.

Naslednja tekma Slovenke čaka 1. junija v gosteh pri Portugalski. V skupini je sicer še Estonija, s katero bodo Slovenke igrale 4. junija doma.