slovenska odbojkarska reprezentanca Slobodan Kovač prijateljske tekme

Nedelja, 14. 5. 2017, 21.00

Prijateljska tekma z Iranom - Hoče

Kovač debitiral z zmago, padla je sedma reprezentanca sveta #foto

slovenska odbojkarska reprezentanca Slovenija Iran | Foto Aleš Oblak

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je na prijateljskem srečanju v Hočah s 3:2 v nizih premagala sedmo reprezentanco sveta Iran. To je bila prva slovenska tekma pod vodstvom novega selektorja Slobodana Kovača in Srb je krst uspešno prestal.

Kovač je tekmo proti Iranu začel v postavi Alen Pajenk, Danijel Koncilja, Alen Šket, Tine Urnaut, Mitja Gasparini, Dejan Vinčić in Jani Kovačič, v nadaljevanju pa je priložnost za igro ponudil tudi preostalim fantom. Edini, ki ni stopil na parket, je bil Klemen Čebulj.

V tekmi, polni nihanj, so bolje začeli Slovenci, ki so hitro v žep pospravili prvi niz. Sledile so minute gostov, ki so dobili naslednja dva, vseeno pa je po vnovičnem preobratu zmaga ostala doma. Po izenačenju na 2:2 v nizih so tudi odločilnega petega s 15:12 dobili Slovenci in v Hočah je padla znamenita sedma reprezentanca sveta.

"Nekateri mladi pokazali, da niso prihodnost, pač pa sedanjost"

Lep debi za Slobodana Kovača na slovenski klopi | Foto: Aleš Oblak Lep debi za Slobodana Kovača na slovenski klopi Foto: Aleš Oblak "Želim, da svojim igralcem vcepim miselnost, da morajo vedno zmagati. To je prva in osnovna stvar. Po drugi strani je bila to naša prva tekma in želel sem videti, na katere igralce, poleg teh že izkušenih, bom lahko v nadaljevanju računal. In danes so se vsi izkazali.

Nekaj mladih, nadarjenih igralcev je pokazalo, da niso le prihodnost reprezentance, ampak tudi njena sedanjost. Glede same igre pa smo v prvih dveh nizih naredili preveč napak, ampak glede na okoliščine je to normalno,'' je bil s prikazanim svojih izbrancev zadovoljen slovenski selektor Slobodan Kovač.

Odbojkarji Slovenije in Irana so zaradi dogovora med obema selektorja peti niz sicer odigrali do 25. točke.

V ponedeljek še ena tekma

S 25:19 so se zmage veselili naši fantje. Druga tekma bo v nedeljo v Ljubljani, ob 19. uri, a jo bosta moštvi odigrali za zaprtimi vrati.