Luka Koper Ankaran OD Krim ATK Grosuplje Nova KBM Branik GEN-I Volley 1 DOL

Sreda, 6. 1. 2021, 20.57

1. DOL, ženske, zaostale tekme (6. januar)

Zmagovita vrnitev bankirk, zanesljive tudi Novogoričanke

Nova KBM Branik | Bankirke so se po težavah s koranavirusom zmagovito vrnile na igrišče. | Foto CEV

Bankirke so se po težavah s koranavirusom zmagovito vrnile na igrišče.

Po krajšem premoru so rokave ponovno zavihale odbojkarice v najmočnejši slovenski ligi. Slovenske podprvakinje, igralke Nove KBM Branik, so po več kot mesecu dni spet pritekle ne teren in s 3:0 v nizih premagale ATK Grosuplje. GEN-i Volley je v Novi Gorici prav tako zanesljivo dobil primorski obračun z Luko Koper, na obračunu Krima in Ankarana pa je bilo veliko bolj napeto.

Grosupeljčanke so na začetku sezone Mariborčankam v domači dvorani odščipnile točko, tudi tokrat so se jim v prvih dveh nizih dobro upirale, toda od presenečenja so bile vendarle precej oddaljene. Igralkam Nove KBM Branika, ki jih je v Grosupljem vodil Samo Miklavc, na klopi je zamenjal Radovana Gačiča, je odmor očitno koristil, njihova igra je bila nekoliko boljša kot na zadnjih obračunih starega leta, vseeno pa to še ni bilo to, kar bi si želeli njihovi navijači.

Mariborčanke v moštvu še naprej pogrešajo Anito Sobočan, ki bo zaradi težav s hrbtom odsotna še nekaj časa (ogrožena je njena kariera), se pa na igrišča postopoma vrača Lorena Lorber Fijok, ki je dobila nekaj priložnosti za igro, a točk k zmagi ni prispevala. Največ jih je v statistko vpisala črnogorska sprejemalka Danijela Džaković, nova okrepitev kluba, dosegla jih je 13.

Tudi Luka Koper je v Novi Gorici v prvih dveh nizih favoriziranemu GEN-I Volleyju nudila močan odpor. V prvem nizu so ga gostiteljice zlomile v drugi polovici, v drugem pa šele v končnici, v kateri so celo imele zaključno žogo za izenačenje na 1:1. Z blokom jo je rešila Fatoumatta Sillah, ki je nato z istim elementom končala niz za izid 27:25. V nadaljevanju se Koprčanke niso več pobrale. Sillahova je bila z 21 točkami tudi najučinkovitejša igralka tekme.

Krim je v prvih dveh nizih Ankarančanke povsem nadigral, toda izenačeni tretji niz so dobile gostje, ki so nato prevladovale v četrtem in si priborile "tie break". V njem so imele Primorke lepo prednost (13:8), a se Ljubljančanke niso dale. S petimi zaporednimi točkami so izenačile, nato ubranile dve zaključni žogi, imele celo same priložnost za zmago, a dve točki sta vendarle odšli na Obalo. Z 19 točkami se je pri gostjah najbolj izkazala nekdanja reprezentantka, izkušena Sara Valenčič.