1. DOL, ženske, zaostale tekme

Šempetranke na vrh lestvice, Koprčanke zapravile visoko prednost

SIP Šempeter | Šempetranke so na lestvici prehitele vodilni Kamnik. | Foto Aleš Oblak

Šempetranke so na lestvici prehitele vodilni Kamnik.

V sredo so bile v najmočnejši slovenski odbojkarski ligi za dekleta odigrane tri zaostale tekme rednega dela. SIP Šempeter je v zaostali tekmi 12. kroga 1. DOL brez težav premagal Krim in se ob odigranih treh tekmah več od kamnika povzpel na vrh lestvice. GEN-i Volley je v primorskem obračunu ugnal Ankaran, Grosupeljčanke pa so po zaostanku z 0:2 v nizih na koncu premagale Koprčanke.

Šempetranke so imele nekaj več dela v prvem, Novogoričanke pa v tretjem. Ankaran, ki je pred dnevi Novogoričankam v domači dvorani odščipnil niz, je bil tudi tokrat blizu tega, v tretjem nizu je namreč še vodil z 22:21, toda Sara Dukić z blokom in na koncu Selena Leban, s 16 točkami najučinkovitejša igralka tekme, z asom podaljšanje obračuna nista dovolili.

Najbolj izenačena tekma je bila v Grosupljem, kjer so Koprčanke povedle z 2:0, oba niza so dobile s 26:24. Toda gostiteljice se niso predale, v tretjem nizu niso imele težav, veliko več pa v četrtem. Primorke so že vodile z 8:3, pa 17:12, toda na 19. točki sta bili ekipi izenačeni. Gostje so imele nato tudi dve zaključni žogi za zmago, toda Helena Mijoč, in Naja Kukman sta niz vendarle rešili. Obe sta bili tudi najbolj zaslužni, da so Grosupeljčanke nato dobile tudi "tie break". Mijočeva se je ustavila pri 22 točkah, Anja Maček jih je pri zmagovalkah prispevala 21, pri gostih 27 točk Nine Đukić ni zadostovalo za več kot točko.

V Šempetru so domače dosegle deset asov, štiri od njih Anastazija Žnidar, ki je bila z 19 točkami najučinkovitejša igralka tekme, le točko manj je dosegla Nika Markovič.