Bruno Najdič Calcit Volley liga prvakinj

Sreda, 6. 12. 2023, 22.22

ODBOJKARSKA LIGA PRVAKINJ, 4. KROG, SKUPINA C

Kamničanke s Poljske z novim porazom

Calcit Volley | Kamničanke so drugi del lige prvakinj odprle s porazom na Poljskem. | Foto www.alesfevzer.com

Kamničanke so drugi del lige prvakinj odprle s porazom na Poljskem.

Odbojkarice Calcita Volleyja so v četrtem krogu skupinskega dela lige prvakinj četrtič izgubile. S 3:0 (22, 17, 17) je bila od njih še drugič v skupini C boljša poljska ekipa Grot Budowlani Lodž. Kamničanke tako ostajajo brez zmage v tem tekmovanju, v prejšnjem krogu doma proti Potsdamu niso bile daleč, so pa na koncu po tie-breaku osvojile prvo točko. Že pred tem bo favorit za prvo mesto v skupini Fenerbahče četrto zmago lovil proti Potsdamu.

Calcit Volley - Potsdam
Sportal Kamničanke streljaj od velike zmage

Kamničanke so na domači tekmi proti Poljakinjam, ki so jo izgubile z 1:3, uvidele, da tekmice niso ravno ekipa z evropskega vrha in da se z njimi lahko enakovredno borijo. In v večjem delu tekme v Lodžu so tudi se, a so bile zanje usodne serije točk, ki so jih domače delale z odličnim servisom. Zaradi njih slovenske prvakinje možnosti za presenečenje niso imele, čeprav so na trenutke igrale dobro, posebej mlada Asja Šen, s 17 točkami tudi najučinkovitejša igralka tekme.

Gostje so tekmo odlično začele, po bloku Sare Hutinski so vodile s 15:7 in 17:9. A sledila je serija osmih zaporednih točk domače ekipe, za katero so zaslužni servisi Weronike Sobiczewske, dosegla je tudi tri ase. Varovanke Bruna Najdiča so še vodile z 22:21, toda nato do konca izgubile vse točke, za preobrat je poskrbela Kanadčanka v poljski vrsti Andrea Mitrović.

V drugem nizu so Slovenke povedle z 2:0, nato pa so domače spet naredile delni izid 8:0, zaostanka pa nato Calcit ni več nadoknadil. Serije zaporednih točk, le nekoliko krajše, so se dogajale tudi v tretjem nizu, tako da gostje niso imele nobenih možnosti za presenečenje.

Kamničanke v naslednjem krogu čaka domači obračun z vodilno ekipo skupine Fenerbahčejem, tekma bo 11. januarja.