odbojkarska liga narodov liga narodov Brazilija Mark Lebedew slovenska odbojkarska reprezentanca

Druga tekma in še drugi poraz slovenskih odbojkarjev

2

Slovenija Brazilija liga narodov odbojka | Slovenci se bodo pomerili z Brazilijo. | Foto Volleyballworld

Slovenci se bodo pomerili z Brazilijo.

Slovenska odbojkarska reprezentanca je v minulih letih pogosto zanetila evforijo, letos je za zdaj drugače. Izgubila je tudi drugo tekmo lige narodov. V Braziliji proti gostiteljem uvodnega turnirja z 1:3.

Slovenski odbojkarji so na drugi tekmi sicer popravili vtis s prve, ko so bili Američani precej boljši tekmec (0:3). Tudi tokrat so igrišče zapuščali sklonjenih glav, a vsaj z osvojenim nizom proti lanskim zmagovalcem lige narodov.

"To je bila precej boljša tekma kot proti ZDA, tudi na semaforju. V nekaterih obdobjih smo igrali zelo dobro. Od samega začetka smo ustvarjali pritisk s servisom, tudi njihove močne začetne udarce smo dobro sprejemali. Igrali smo bolj pametno kot proti ZDA, z več rešitvami v napadu in tudi čustvi. Vse to nam je pomagalo pri boljši predstavi. Cilj pa je, da bomo jutri še boljši," je po dvoboju dejal Avstralec na slovenski klopi Mark Lebedew.

Slovenija je tokrat začela z Mitjo Gasparinijem na mestu korektorja, ob njem pa so se ob prostem igralcu Janiju Kovačiču znašli še Jan Kozamernik, Alen Pajenk, Gregor Ropret, Žiga Štern in Rok Možič.

Liga narodov, 2. krog:

Petek, 10. junij, Brasilia, skupina 1:
Brazilija : Slovenija 3:1 (21, -21, 20, 16)

Sportal "Vsak pri sebi je moral razčistiti stvari"

V prvem nizu so dolgo časa vztrajali v prednosti, največ so vodili za tri točke, nazadnje so bili korak pred Brazilci pri 16:15, nato pa so varovanci Renana Dal Zotta stopili na plin in s serijo štirih zaporednih točk odločili prvi niz. V drugem je bila zgodba obratna. Domačini so imeli vajeti v svojih rokah, vodili so za tri točke (14:11), v končnici pa je po zaslugi razpoloženega Možica, v tem delu je dosegel osem točk, Slovencem uspelo napraviti razliko in izenačiti.

Slovenija Brazilija liga narodov odbojka | Foto: Volleyballworld Foto: Volleyballworld Tretji in četrti niz sta pripadla domačim. V tretjem so ves čas višali prednost, varovanci Marka Lebedewa pa se jim kljub nekaj serijam zaporednih točk nikakor niso uspeli približati. V četrtem nizu je Slovencem po 10:16 in znižanju na 15:18 zmanjkalo moči. Do konca so osvojili le še točko.

Najbolj učinkovit je bil ponoči Možič. Član Verone je dosegel 22 točk in bil v napadu 59-odstotno uspešen. Po 11 točk sta dodala še Pajenk in Gasparini. Pri Brazilcih je izstopal korektor Alan z 18 točkami, 15 jih je dodal še Rodriguinho. Brazilci so dosegli pet blokov ter dva asa več od Slovencev.

Brazilija po dveh tekmah ostaja neporažena, Slovenija pa je ob dveh porazih pri dnu razpredelnice. Slovence na prvem turnirju lige narodov čakata še obračuna proti Avstraliji in Kitajski v soboto ob 2. oziroma 23. uri.