Marco Bonitta slovenska ženska odbojkarska reprezentanca

Petek, 22. 9. 2023, 16.10

ODBOJKA, KVALIFIKACIJE ZA OI (Ž), 5. KROG

Slovenke priznale premoč azijskim tekmicam

slovenska ženska odbojkarska reprezentanca | Slovenke so na peti tekmi olimpijskih kvalifikacij priznale premoč Tajkam. | Foto VolleyballWorld

Slovenke so na peti tekmi olimpijskih kvalifikacij priznale premoč Tajkam.

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je na peti tekmi olimpijskih kvalifikacij na Poljskem, kjer si bosta prva in druga ekipa priigrali olimpijsko vozovnico, vknjižila peti poraz. Tajkam je priznala premoč z 0:3 (-21, -23, -18). Naslednji dvoboj varovanke Marca Bonitte čaka v soboto proti Kolumbijkam. V derbiju skupine so Američanke s 3:1 premagale Italijanke in na vrhu ostajajo neporažene. Do pomembne zmage nad Nemkami so po tie-breaku prišle gostiteljice Poljakinje.

slovenska ženska odbojkarska reprezentanca
Sportal Slovenke so bile na pragu velikega presenečenja

Slovenija : Tajska 0:3 (-21, -23, -18)

Atlas Arena Lodž, gledalcev 300, sodnika: Hatab (Egipt), Ivanov (Bolgarija)
Tajska: Srithong 14 (1 blok), Pannoy, Guedpard 1 (1 as), Nuekjang 5 (3 bloki), Bamrungsuk 5 (1 blok), Tomkom, Kokram 1, Janthawisut, Kongyot 14, Moksri 13, Sooksod, Thanapan, Nahuanong, Bundasak
Slovenija: Mlakar 7, Pogačar, Pucelj 3, Lorber Fijok 5 (1 as), Zatković 7, Šiftar 19 (2 bloka), Najdič, Velikonja Grbac 3, Milošič 4 (2 asa), Mazej, Planinšec 7 (5 blokov), Kukman, Banko, Ramić

Slovenke tudi po peti tekmi kvalifikacijskega turnirja za nastop na olimpijskih igrah v Lodžu ostajajo brez zmage. Peta reprezentanca, ki jih je ugnala, je Tajska, ki je bila boljša s 3:0. Za Tajke je to druga zmaga na turnirju, pred tem so premagale tudi Poljsko.

Slovenske odbojkarice so bile v prvih dveh nizih enakovredne tekmice, z boljšo končnico bi si lahko v njih priigrale boljše izhodišče za nadaljevanje. Še posebej to velja za drugi niz, v katerem so vodile z 22:20, toda do konca niza osvojile le še točko. V tretjem nizu pa so prej popustile in niso bile konkurenčne.

Mija Šiftar je bila z 19 točkami najučinkovitejša. | Foto: VolleyballWorld Mija Šiftar je bila z 19 točkami najučinkovitejša. Foto: VolleyballWorld Z 19 točkami je bila v slovenski vrsti najučinkovitejša Mija Šiftar, Saša Planinšec se je izkazala s petimi bloki.

Mija Šiftar po porazu:

"Malo so nas presenetile, temu primeren je tudi rezultat"

"Tekmo s Tajsko smo žal izgubile s 3:0, a mislim, da je to ekipa, ki igra zelo posebno odbojko. Mogoče na to nismo bile najbolj pripravljene. Gre za nizko ekipo, a so zelo hitre v svoji igri in mislim, da so nas malo presenetile, temu primeren je tudi rezultat. V prvih dveh nizih smo bile blizu zmagi, a so na koncu odločale malenkosti," je po porazu v izjavi za Odbojkarsko zvezo Slovenije dejala Eva Zatković.

V soboto se bodo Slovenke merile s Kolumbijkami, v nedeljo pa bo zadnji tekmec Južna Koreja.