21.47

1 leto, 2 meseca

Thermometer Blue Green 3,15

1

Argentina Jani Kovačič Rok Možič Rok Možič Alberto Giuliani Odbojkarska liga prvakov slovenska odbojkarska reprezentanca

Petek, 4. 6. 2021, 21.47

Liga narodov, 5. krog, Rimini

Slovenski odbojkarji le za Rusi in Poljaki

1

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca v Riminiju niza uspehe. V dopoldanskih urah je v treh nizih nadigrala Argentino in nadaljevala zmagoviti niz v ligi narodov. Po uvodnem porazu s Srbijo je namreč premagala Italijo, Poljsko, Nizozemsko in Argentino, s tem pa si še izboljšala uvrstitev na lestvici. S tekmo več od večine tekmecev je začasno poskočila celo na vrh razpredelnice, ko so njeni tekmeci odigrali peti krog pa se je ustalila na tretjem mestu, za vodilnimi Rusi in Poljaki.

Slovenija : Argentina 3:0 (19, 22, 18)

Italijanski Rimini med 28. majem in 27. junijem v ligi narodov gosti 16 reprezentanc in več kot 120 tekem. Vsaka ekipa igra z vsako, torej 15 tekem. Najboljše štiri si nato zagotovijo nastop na "zaključnem turnirju", ki bo 26. in 27. junija.

Poročilo s tekme Slovenija : Argentina:

Tonček Štern
Sportal Odbojkarska pravljica se nadaljuje: Slovenci nadigrali tudi Argentino

Četrta zaporedna zmaga

Slovenska izbrana vrsta je ujela zmagovalni ritem in dobila že štiri tekme zapored. Do novega uspeha je ni zmotil niti zgodnji začetek dvoboja, saj so tekmo z Argentino, prvim neevropskim tekmecem v ligi narodov, začeli že ob 10. uri.

Slovenski odbojkarji so nadigrali tekmece iz Južne Amerike. V uvodnem nizu so Argentincem dovolili 19, v drugem 22, v tretjem, ta je bil tudi zadnji, pa le 18 točk. S tem so nadaljevali izjemen niz, saj so v Riminiju dobili štiri zaporedne tekme, hkrati pa v svojo korist pretopili vseh osem zadnjih nizov (dva proti Poljakom, po tri pa proti Nizozemcem in Argentincem).

"Zgodnji termin morda botroval nekaterim nihanjem"

"Vesel sem, da nam je uspelo iztržiti to zmago in nove tri točke, ki nam bodo ogromno pomenile. Zelo težko je bilo začeti tekmo v tem zgodnjem terminu, kar je morda botrovalo tudi manjšim nihanjem v igri, ampak vseeno smo ostali zbrani, zlasti v končnicah nizov, in zasluženo zmagali," je po srečanju dejal Žiga Štern, s 14 točkami najbolj razpoloženi igralec v slovenski vrsti.

"Celo tekmo smo imeli pod nadzorom, sicer se je nekajkrat Argentincem uspelo približati, ampak mislim, da smo vseeno držali konstanto, zaključevali 'side-out' z lahkoto in ujeli še nekaj žog v obrambi, ki so pomenile tisto razliko, ki se je odrazila v zmagi," je po zmagi dejal Sašo Štalekar, Alen Šket pa je ob oceni obračuna pogledal tudi proti soboti: "Tekma je bila res težka, še zlasti zato, ker smo igrali ob neobičajni uri, ob 10. uri zjutraj. Vedeli smo, da ne bo lahko, in stopili na igrišče tako, kot je treba in zasluženo zmagali. Zdaj se moramo dobro odpočiti, saj nas jutri ob 12. uri že čaka tekma z Nemčijo, in gremo po novo zmago."

V soboto nad Giannijevo Nemčijo

V soboto čaka slovenske ase nov izziv, na drugi strani igrišča bo ob 12. uri stala Nemčija, ki jo vodi nekdanji slovenski selektor Andrea Gianni. Nemci so za razliko od Slovencev letošnjo tekmo proti Argentini izgubili, praznih rok so ostali po petih nizih. Sloveniji, aktualnim evropskim podprvakom, so za novo zmago zadoščali že trije.

V elitni ligi narodov ni več neporaženih reprezentanc, Brazilci, ki so bili po prvih treh tekmah pri maksimalnem izkupičku, so v četrtek izgubili z 0:3 s Francijo.