Torek, 22. 6. 2021, 23.34

liga narodov, 14. krog, Rimini

Slovenski odbojkarji zmleli Japonce in so streljaj od zgodovinskega uspeha

3

Slovenska odbojkarska reprezentanca je po ponedeljkovem trilerju proti Američanom v predzadnji tekmi predtekmovanja Lige narodov povozila Japonsko s 3:0 v nizih. Z novo zmago so Slovenci naredili velik korak k napredovanju na zaključni turnir, na katerem bodo v soboto in nedeljo nastopile najboljše štiri izbrane vrste. Sredina zmaga proti slabši Bolgariji bi avtomatično pomenila preboj v polfinale.

Sportal Slovenci po drami v Italiji do pomembne zmage

Italijanski Rimini med 28. majem in 27. junijem v ligi narodov gosti 16 reprezentanc in več kot 120 tekem. Vsaka ekipa igra z vsako, torej vsaka ekipa v predtekmovanju odigra 15 tekem. Najboljše štiri si nato zagotovijo nastop na zaključnem turnirju, ki bo 26. in 27. junija.

Sportal Slovenci so se še enkrat vrnili iz izgubljenega položaja

Streljaj od napredovanja med najboljše štiri

Prvo polfinalno vstopnico so si v ponedeljek zagotovili vodilni Brazilci, ki so po 14 tekmah pri 13 zmagah in zgolj enem porazu. Preboj v izločilne boje je uspel tudi Poljakom, v odličnem položaju pa je tudi trenutno tretja slovenska reprezentanca. Četa Alberta Giulianija je v ponedeljek po maratonu proti ZDA prišla do izjemno pomembne desete zmage, novo pa vknjižila dan pozneje proti Japonski, ki ni bila dorasel nasprotnik. V prvih dveh nizih je slovenska zasedba brez težav opravila s tekmecem, ki je v tretjem nizu nudil odpor, a je takrat slovenski selektor ponudil priložnost za igro tudi rezervistom.

"Zelo sem vesel zmage, saj smo v tretjem nizu vseskozi zaostajali. Mislim, da vsaj trikrat po tri točke, a smo se vsakič vrnili in to je zelo pomembno. Ne glede na to v kakšni postavi igramo, moramo vedno igrati na maksimumu, se boriti do konca in to smo zlasti v tretjem nizu tudi pokazali. V vsakem trenutku je za nas pomemben vsak igralec, zato sem res vesel, da smo zabeležili zelo pomembno zmago na poti do našega cilja," je po zmagi povedla kapetan Tine Urnaut.

"Reprezentanca Japonske je res dobra ekipa. So nepopustljivi v obrambi, tudi v napadu niso tehnično slabi, tako da smo zelo veseli te zmage. Zadovoljni smo tudi igralci, ki smo prišli s klopi, da smo dobili priložnost," je bil zadovoljen Matic Videčnik.

Slovenci imajo na tretjem mestu zmago več od Francozov, Rusov in Srbov, slednji jih ne morejo več prehiteti. Če Slovenija v sredo premaga Bolgarijo - tekma se bo začela ob 18. uri -, bo dokončno tretja po predtekmovanju. Če slučajno izgubi, ji lahko pomagata ali Poljska ali Brazilija, obe vodilni ekipi lige. Poljaki se bodo namreč merili s Francozi, Brazilci pa z Rusi.

Če bosta izgubili tako Francija kot Rusija, bodo četrti Srbi, seveda, če bodo ugnali Kanadčane.