Liga MEVZA, ženske, 8. krog

Bankirke vrnile Kamničankam in zavzele vrh lestvice

Nova KBM Branik | Bankirke so se v Lukni maščevale Kamničankam. | Foto Galij Vračun

Bankirke so se v Lukni maščevale Kamničankam.

V sklopu 8. kroga lige MEVZA so odbojkarice Nove KBM Branika v slovenskem derbiju s 3:1 v nizih premagale kamniški Calcit in se mu tako maščevale za poraz z začetka sezone. Bankirke so zdaj same na vrhu lestvice, imajo tri točke več kot rivalke iz Kamnika.

Točko ob odprtju so boljše izkoristile igralke Kamnika, ki so večji del uvodnega niza vodile, domačinke so se jim na koncu seta približale na 20:22, a je Kamničankam uspelo zadržati vodstvo, povedle so z 1:0. V drugem setu so pobudo prevzele gostiteljice in ga dobile s 25:20. Nadaljevanje je bilo po željah Mariborčank, tretji niz so dobile s 25:15, četrtega pa s 25:19 in tako slavile s 3:1.

"Vesele smo zmage, še posebej, ker v prvem nizu nismo prikazale najboljše igre. Vesela sem, da smo se uspešno vrnile, ni bilo lahko, a vsaka zmaga šteje," je po zmagi dejala kapetanka zmagovalk Anita Sobočan.

Nova KBM Branik | Foto: Galij Vračun Foto: Galij Vračun

Glavni trener Kamničank Gregor Rozman pa je po porazu razmišljal takole: "Maribor je zmagal, kot so si zaslužili. Danes je moja ekipa igrala zelo pod svojimi zmožnostmi, imeli smo svoje težave in očitno jih je bilo toliko, da jih Maribor ne bi izkoristil. Vedeli smo, kako moramo igrati, nismo se držali načrta in rezultat so tri točke za Maribor."