Thermometer Blue 0,08

Salonit Anhovo OK Merkur Maribor Calcit Volley ACH Volley 1 DOL

Sobota, 19. 12. 2020, 19.55

1. DOL, moški, zaostale tekme 9. kroga

Neverjeten niz Maribora se je končal v Kamniku, ACH Volley Kanalcem oddal le niz

Calcit Volley - Maribor | Kamničani so v napeti zaostali tekmi 9. kroga 1. DOL premagali Mariborčane. Ti so končali 15 tekem trajajoč zmagoviti niz. | Foto Klemen Brumec

Odbojkarji Calcita so v petek zvečer v zaostali tekmi 9. kroga 1. DOL gostili Merkur Maribor in končali njegov neverjeten zmagoviti niz. Po porazu s Kamničani na začetku sezone so v vseh tekmovanjih Mariborčani nanizali kar 15 zaporednih zmag, krog pa sklenili v Kamniku. V soboto je ACH Volley v Tivoliju premagal Salonit, Krka pa je v Kranju namučila Hišo na kolesih. Obračun med Panvito in Hočami bo odigran po novem letu.

V prvem letošnjem medsebojnem obračunu so v Mariboru slavili kamniški odbojkarji, ki pa so na lestvici - ob tekmi manj - še vedno za Mariborčani. Danes so bolje začeli gostje, po začetnem zaostanku ujeli domače v prvem nizu in povedli z 18:15, v končnici pa so se domači približali na točko zaostanka (22:23). Toda nato so dva napada zapravili, tako da so se v uvodnem nizu veselili mariborski odbojkarji.

Calcit Volley - Maribor | Foto: Klemen Brumec Foto: Klemen Brumec

V drugem sta se ekipi do desete točke menjavali v vodstvu, podobno pa je bilo po dveh zaporednih točkah Mitje Gasparinija, ki je izid na 15. točki spet izenačil. Sledila je krajša serija Kamničanov za 19:16, ob zaostanku štirih točk pa Mariborčanom ni pomagal niti polminutni odmor.

V tesnem tretjem nizu so prvi prišli do manjše prednosti gostje (18:15). Gasparini je z napadom svojo ekipo približal na točko zaostanka, a do preobrata ni prišlo, kajti ob dotiku na mreži domačih odbojkarjev so Mariborčani izkoristili drugo zaključno žogo.

Domači odbojkarji so v četrtem nizu z blokom Saše Štalekarja povedli s 6:3 in nato še z 8:4. Štalekar in Gasparini pa sta nato svojo ekipo popeljala že do največjega vodstva 18:10 ter 23:12. Mariborčani so sicer dosegli pet zaporednih točk, v končnici ubranili dve zaključni žogi, ne pa tudi napada Gasparinija za izenačenje v nizih.

Za Kamničane je bil to že drugi peti niz v treh dneh, sicer pa peti v sezoni, Mariborčani so svojega edinega igrali na prvi tekmi proti Calcitu. Domači so na menjavo strani z napadom iz druge linije Jana Klobučarja odšli s točko prednosti. Z asom Gasparinija so povedli s 13:10, imeli pa so tudi tri zaključne žoge za končno zmago, Jan Brulec pa je izkoristil drugo in mariborski ekipi zadal prvi poraz po 15 zaporednih zmagah.

ACH Volley se tokrat ni pustil Salonitu, Krka namučila Kranjčane

Salonit je doslej edini v prvenstvu, ki je ugnal državne prvake. Po dveh nizih sobotne tekme  je kazalo, da bi jim lahko spet povzročil nevšečnosti, a so se Ljubljančani po izgubljenem drugem nizu razjezili in v nadaljevanju povsem nadigrali tekmece. Matej Kök je dosegel 21 točk, Gregor Ropret se je izkazal s servisi in štirimi asi, Matic Videčnik pa s štirimi bloki.

Bolj izenačena je bila tekma v Kranju. Kranjčani so dvakrat povedli, Novomeščani dvakrat izenačili, odločal pa je "tie break", ki pa je bil dolg kot normalen niz. Gorenjci so sicer v njem že vodili s 14:11, a s štirimi zaporednimi točkami so v prednost prešli krkaši. Ti so imeli nato štiri zaključne žoge, toda zmagovalec je bil vseeno Triglav, pri katerem je bil z 28 točkami najučinkovitejši Janko Bregant. Tri manj je na drugi strani dosegel Sergej Drobnič.