1. DOL za moške, drugi del, 1. krog

Kamničani v derbiju kroga slavili v Mariboru, ACH Volley zanesljiv v Prekmurju

Calcit Volley | Kamničani so zmagali v derbiju kroga. | Foto Klemen Brumec

Kamničani so zmagali v derbiju kroga.

Medtem ko so odbojkarice prve tekme drugega dela državnega prvenstva odigrale že ob koncu lanskega leta, so s tekmami v modri in zeleni skupini državnega prvenstva začeli še odbojkarji.  Derbi kroga je bil v soboto v Mariboru, kjer je s 3:1 zmagal Calcit Volley in ne Maribor, kot smo sprva zapisali. ACH Volley je s 3:1 slavil v Murski Soboti, na tekmi v Kranju pa so bili člani Hiša na kolesih Triglav s 3:0 boljši od Fužinarja.

Ljubljančani so v Muski Soboti prvi niz dobili več kot prepričljivo, nato pa, kot da bi mislili, da bo zmaga prišla sama od sebe, popustili, Sobočani so izenačili. Tudi v nadaljevanju oranžni zmaji niso imeli lahkega dela, izkoristili pa so kakovostno premoč in prišli do nove zmage.

Še bolj pomembna je bila zmaga Kamničanov na derbiju z Mariborom. Z novo zmago so si praktično že zagotovili najmanj drugo mesto pred končnico. Mariborčani so vsekakor imeli priložnost za boljši rezultat, po izidu 1:1 so večji del tretjega niza vodili, po izidu 19:19 pa do konca niza niso dobili niti točke. Kamničani so v zadnjih trenutkih dosegli štiri bloke, tri Lazaro Brunet, ki je bil s 25 točkami tudi najučinkovitejši igralec tekme.

Zanesljivo zmago je zabeležil tudi Hiša na kolesih Triglav, s 3:0 je bil boljši od ravenskega Fužinarja Sij Metala, ki si v Kranju ni priigral posebnih možnosti za presenečenje.

V okviru modre in zelene skupine bodo ekipe odigrale deset krogov tekmovanja. Vse ekipe iz modre skupine so že uvrščene v končnico, pridružili se jim bosta še po dve najboljši moški in ženski ekipi iz zelene skupine, ki se bosta prav tako podali v boj za naslov državnih prvakov in prvakinj.

1. DOL, moški, drugi del, 1. krog (zelena in modra skupina)

Odvojkarska LP: ACH Volley - Trentino
Sportal ACH Volley se je upiral le v prvem nizu, zvezdniški Trentino še do pete zmage
Maša Pucelj, Calcit Volley
Sportal Odbojkarice začele drugi del, Calcit z gladko zmago, Mariborčanke ob točko, Novogoričanke ob dve