ODBOJKARSKA LIGA PRVAKINJ, 5. KROG, SKUPINA C

Zvezdniška turška ekipa v Tivoliju ni pustila presenečenja

Calcit Volley Fenerbahče | Kamničanke so v Tivoliju izgubile proti Fenerbahčeju. | Foto www.alesfevzer.com

Kamničanke so v Tivoliju izgubile proti Fenerbahčeju.

Odbojkarice Calcita Volleyja so v petem krogu lige prvakinj zabeležile še peti poraz in ostajajo pri eni osvojeni točki. Proti Fenerbahčeju, vodilni ekipi skupine C in enemu izmed favoritov tekmovanja, so tekmo hrabro začele, a bile na koncu vseeno daleč od presenečenja, izgubile so z 0:3 (-21, -17, -19). S tem pa tudi izgubile vse možnosti, da bi se lahko izognile zadnjemu mestu v skupini in nadaljevale nastope v Evropi. Potsdam je s 3:0 premagal Budowlani Lodž.

Calcit Volley, liga prvakinj
Sportal "Sanjati o zmagi proti taki ekipi bi bilo nerealno"

Calcit Volley : Fenerbahče 0:3 (-21, -17, -19).

Dvorana Tivoli, gledalcev 450, sodnika: Geukes (Nemčija), Jurković (Hrvaška).

Calcit Volley: Rituper 6 (2 asa, 2 bloka), Gorjup, Radišković 7 (1 as), Šen 6, Najdič, Hutinski 6 (1 blok), Boisa, Grubišič-Čabo, Maček, Pucelj 11 (1 blok), Čižman, Banko.
Fenerbahče: Örge, Stysiak 3, Eroglu, Germen Korkmaz, Cetin, Kalač 8 (3 bloke), Deken, Fedorovceva 10 (1 as, 1 blok), Menezes 19 (1 as, 3 bloke), Boz 6 (1 blok), Erdem, Fetisova 5 (2 bloka), Drča 3 (1 blok), Ünal.

Varovanke Bruna Najdiča, ki še ni mogel računati na povratnico, kanadsko blokerko Lucy Charuk, so v prvi polovici prvega niza imele pobudo. Vodile so tudi za štiri točke, nazadnje s 14:10. Gostje so prvič povedle šele pri izidu 16:17, a v končnici predvsem po zaslugi bloka niz dobile.

Kamničanke so osvojile največ točk v prvem nizu. | Foto: www.alesfevzer.com Kamničanke so osvojile največ točk v prvem nizu. Foto: www.alesfevzer.com

A prvi niz je bil tudi edini, v katerem so se Slovenke s tekmicami enakovredno kosale. V drugem so prav tako dobro začele, na šesti točki sta bili ekipi poravnani, nato pa so na igrišču zagospodarile gostje. Gladko so ga dobile, nato na začetku tretjega spet zaostale z 1:3, a nato s šestimi zaporednimi točkami spet ušle in tekmo mirno pripeljale do konca.

Prvo ime tekme je bila brazilska sprejemalka Ana Menezes, dosegla je 19 točk, tudi tri z bloki, teh so gostje zbrale 11. Pri Kamničankah je 11 točk dosegla Maša Pucelj, ki pa je v napadu naredila pet napak, dobila pa tudi pet blokov.

Najdič: Vesel sem, da smo Turkinjam nudili dostojen odpor

Slovenske prvakinje bodo v zadnjem krogu gostovale v Nemčiji. | Foto: www.alesfevzer.com Slovenske prvakinje bodo v zadnjem krogu gostovale v Nemčiji. Foto: www.alesfevzer.com "Zelo hrabro, kakovostno smo stopili v tekmo, kar me veseli. Žal smo imeli v vsakem od nizov nekaj slabih trenutkov, ko tako kakovostna ekipa, kot je Fenerbahče, naredi tisto prednost, ki jo je potem težko uloviti. Spet so bile določene situacije, ki bi jih lahko in morali odigrati bolje, ampak to je vedno, v vsaki tekmi. Toda tudi če bi vse naredili idealno, bi morda osvojili tudi kakšen niz, vendar bi se tekma lahko odvijala tudi drugače in bi jo izgubili že po uri igranja. S te strani sem zadovoljen, kako smo tekmo odigrali in vesel sem, da smo Turkinjam nudili dostojen odpor," je po tekmi dejal Najdič.

V zadnjem krogu bodo Kamničanke gostovale v Potsdamu, edini ekipi, proti kateri je osvojila točko.

Liga prvakinj, 5. krog, skupina C:

Četrtek, 11. januar
Calcit Volley : Fenerbahče 0:3 (-21, -17, -19).

Sreda, 10. januar
Potsdam : Budowlani Lodž 3:0 (16, 20, 14)

Lestvica

1. Fenerbahče 5 tekem – 5 zmag (14 točk)
2. Potsdam 5 – 3 (8)
3. Budowlani Lodž 5 – 2 (6)
4. Calcit Volley 5 – 0 (1)

Odvojkarska LP: ACH Volley - Trentino
Sportal ACH Volley se je upiral le v prvem nizu, zvezdniški Trentino še do pete zmage