19.06

6 let

Thermometer Blue Green 4,48

1

naj gol NK Maribor NK Maribor NK Triglav Prva liga Telekom Slovenije Miran Pavlin Darko Milanič

Četrtek, 12. 4. 2018, 19.06

6 let

Zaostali tekmi 20. kroga Prve lige Telekom Slovenije

Ankaran po preobratu zmagal v Velenju in skočil na deveto mesto

1

Vlado Badžim | Foto Vid Ponikvar

Nogometaši Ankarana se v zaostali tekmi 20. kroga Prve lige Telekom Slovenije v sredo s 3:2 premagali Rudar. Maribor je v sredo v Kranju s 5:0 premagal Triglav in se vodilni Olimpiji približal na sedem točk zaostanka. Dva gola je prispeval Luka Zahović, ki je na zadnjih treh prvenstvenih tekmah zadel kar šestkrat.

Do tega kroga zadnjeuvrščeni Ankaran je v Velenju dvakrat zaostajal, a nato prišel do zmage s 3:2, po kateri je skočil z zadnjega mesta in prehitel kranjski Triglav. Za brezdomce s Primorske je odločilni gol za zmago v 83. minuti zabil francoski napadalec Raoul Delgado v 83. minuti.

Petarda Maribora v Kranju, spet je navdušil Luka Zahović

Po tem, ko so pri Mariboru ukinili suspenz Zlatku Zahoviću, se je ta v družbi svojega najožjega sodelavca Mirana Pavlina, ki je dan pred tekmo z Mariborom podaljšal sodelovanje s klubom do leta 2024, že pojavil na tribunah štadiona v Kranju in lahko z zadovoljstvom pogledoval proti zelenici kranjskega igrišča, na kateri je blestel njegov sin.

Luka Zahović je na zadnjih treh prvenstvenih tekmah Maribora zabil kar šest golov. | Foto: Žiga Zupan/Sportida Luka Zahović je na zadnjih treh prvenstvenih tekmah Maribora zabil kar šest golov. Foto: Žiga Zupan/Sportida

Luka Zahović, ki je zadel na derbiju v Stožicah in v zadnjem prvenstvenem krogu s tremi goli poskrbel za zmago nad Celjem, je bil namreč glavni junak zmage, po kateri se je Maribor vodilni Olimpiji približal na sedem točk zaostanka.

Mladi napadalec je najprej v 13. minuti zadel za vodstvo gostov z 1:0, v 19. minuti pa poskrbel še za enajstmetrovko Maribora in izključitev Davida Zeca. Strel z bele točke je v gol pretopil mladi Jan Mlakar, ki je dosegel prvenec v prvi slovenski ligi in bil nasploh zelo razpoložen. Prispeval je namreč kar tri podaje.

Vrhunci s tekme v Kranju:

Do konca polčasa je namreč podal še za gol Marka Šulerja za vodstvo prvakov s 3:0, v 75. minuti je malo po vstopu v igro s 133. prvoligaškim zadetkom vodstvo še povišal Marcos Tavares, v 88. minuti pa je izjemno tekmo z novim golom, še šestim na zadnjih treh prvenstvenih tekmah, poskrbel Zahović.

Omeniti velja še 15. minuto, ko so imeli na voljo enajstmetrovko nogometaši Maribora, a se je Jasmin Handanović izkazal z obrambo strela, ki ga je izvajal najboljši strelec lige Matej Poplatnik.

Zaostala tekma 20. kroga med Domžalami in Celjem bo 18.,  dvoboj med Aluminijem in Krškim pa 25. aprila.

Miran Pavlin: Nov dogovor pomeni čast in zaupanje

Miran Pavlin je podaljšal sodelovanje z NK Maribor do leta 2024. | Foto: Vid Ponikvar Miran Pavlin je podaljšal sodelovanje z NK Maribor do leta 2024. Foto: Vid Ponikvar Maribor je prišel na Gorenjsko z novo energijo. Športni direktor Zlatko Zahović, ki mu je vodstvo kluba v ponedeljek ukinilo suspenz, zaradi kazni spremlja dvoboj na tribunah. Suspenz NZS se mu izteče konec septembra, ko bo lahko ponovno brez ovir sodeloval s klubom, zlasti s tesnim sodelavcem Miranom Pavlinom.

Nekdanja soigralca iz izbrane vrste sodelujeta v mariborskem klubu. Pavlin, ki je preživel mladost v kraju Britof, ki leži v neposredni bližini Kranja, je pomočnik športnega direktorja.

V torek je pogodbo s 14-kratnimi državnimi prvaki podaljšal do leta 2024 in šel po stopinjah svojega ''šefa'', ki je pogodbo s prav takšnim časovnim intervalom s klubom podpisal že pred časom. ''Nov dogovor pomeni čast in zaupanje. V klubu nasploh in v športnem delu smo izpolnili številne cilje, postavljali vedno višje mejnike, vedno pa je prostora za napredek. Motivov o razvoju vijol’čnega projekta nikdar ne zmanjka. Pred nami so novi izzivi in veselim se nadaljevanja sodelovanja pri sestavljanju uspešnega klubskega mozaika,'' je po podpisu za klubsko stran poudaril Pavlin.