Četrtek, 10. 7. 2025, 15.14
3 ure, 29 minut
Nogometna tržnica, 10. julij
Karol Borys še eno sezono pri vijoličastih, Edin Džeko spet v Italiji

Poljski nogometaš Karol Borys bo še eno sezono igral za Maribor, je štajerski klub sporočil na spletni strani. Vijoličasti so se z belgijskim Westerlojem dogovorili o podaljšanju posoje za 18-letnega vsestranskega vezista.
Borys je kot posojeni nogometaš Westerloja za Maribor igral že v prejšnji sezoni ter zbral 19 nastopov v vseh tekmovanjih in se podpisal pod dve asistenci. Kasneje si je zlomil kost v stopalu in izpustil celoten spomladanski del sezone.
Iz vrst Maribora so dodali, da je mladi Poljak povsem okreval in se med pripravljalnim obdobjem vrnil v ritem tekem.
Iz vrst ljubljanskega Brava so na družbenih omrežjih zapisali, da je poklicno pogodbo podpisal 18-letni David Stojanoski. Mladi Severni Makedonec bo s Šiškarji ostal do konca sezone 2025/26 z možnostjo podaljšanja.
Pri Kopru nova okrepitev iz Afrike
Nogometaši Kopra, ki danes pri Željezničarju v Sarajevu začenjajo svojo evropsko pot v konferenčni ligi, so močnejši za še enega afriškega nogometaša. Na Bonifiki se bo poskušal dokazati Nigerijec Victor Ugwumsinachi Ehibe, ki je z obalnim prvoligašem podpisal pogodbo do leta 2028, poroča planetnogomet.
Koper se je v zadnjih letih glede prestopov nogometašev osredotočil predvsem na francoski in afriški trg. Tokratna okrepitev prihaja s črne celine. Leta 2006 rojeni obrambni nogometaš se najbolje znajde na položaju levega bočnega branilca.
Nigerijec bo priložnost najprej dobil v mladi vrsti Kopra, dolgoročna pogodba pa kaže, da nanj računajo tudi v prvi ekipi.
Edin Džeko se je vrnil na Apeninski polotok
Edin Džeko se vrača v Italijo.
Bosanski nogometni zvezdnik Edin Džeko se je po dveh letih igranja v Turčiji vrnil v Italijo. Iz istanbulskega Fenerbahčeja je prestopil v Fiorentino, s klubom iz Firenc je podpisal enoletno pogodbo z možnostjo podaljšanja do leta 2027, je zapisala francoska tiskovna agencija AFP.
Fiorentina bo njegov tretji klub v Italiji, med letoma 2015 in 2021 je igral za Romo, med letoma 2021 in 2023 pa za milanski Inter.
V bogati karieri je 39-letni Sarajevčan igral tudi za domači Željezničar, češka Teplice in Usti nad Labem, nemški Wolfsburg in angleški Manchester City.
Za reprezentanco BiH je "diamant", kot ga kličejo v domovini, odigral rekordnih 141 tekem in dosegel prav tako rekordnih 68 golov.
Norgaard okrepil Arsenal
Danski vezni nogometaš Christian Norgaard je iz Brentforda prestopil k londonskemu Arsenalu, poročajo agencije. Finančne podrobnosti niso znane, angleški mediji pa poročajo, da je klub nogometašu za dveletno pogodbo z možnostjo podaljšanja ponudil 13,6 milijona evrov oz 10 milijonov funtov osnovne plače.
Bringing a wealth of experience.
— Arsenal (@Arsenal) July 10, 2025
Christian Nørgaard is a Gunner ✍️ pic.twitter.com/hggNBiopmT
"Gre za igralca z bogatimi izkušnjami v ligi. Ima vodstvene kvalitete in inteligenco, ki nam do dala dodatno globino in ravnotežje," Christian bo ekipi dodal veliko na igrišču in izven njega," so zapisali pri Arsenalu. Igralca so opisali kot fizično močnega vsestranskega nogometaša z izjemnim občutkom za taktiko.
Norgaard je tretja Arsenalova okrepitev letos. Pred njim se je ekipi iz Chelseaja pridružil vratar Kepa Arrizabalaga in obrambno naravnani vezni nogometaš Real Sociedada Martin Zubimendi.
S tem je Arsenal pokril odhod Jorginha in Thomasa Parteya, ki sta se jima iztekli pogodbi. V klubu pa naj bi si želeli tudi Šveda Viktorja Gyokeresa. Sportingu iz Lizbone pa naj bi zanj plačali 70 milijonov funtov oziroma več kot 95 milijonov evrov odškodnine.
Preberite še: