Francija Španija sodnik videotehnologija

Sreda, 29. 3. 2017, 14.00

Videotehnologija krojila potek tekme med Francijo in Španijo #video

Uroš Iskra

sodnik Španija Francija | Foto Reuters

Španija je na prijateljskem obračunu v Parizu z 2:0 premagala domačo Francijo, a rezultat in končni zmagovalec bi bil drugačen, če na tekmi ne bi pregledovali kočljive situacije.

Francija je začetku drugega polčasa povedla z 1:0, ko je z glavo mojstrsko zadel Antoine Griezmann. Stranski sodnik ni dvignil zastavice in francoski nogometaši so se prešerno veselili vodstva, ko jih je po pregledu počasnega posnetka šokirala informacija o tem, da so zadeli iz prepovedanega položaja. Sodnik je spremenil odločitev stranskega sodnika in upravičeno razveljavil zadetek.

To pa na tekmi ni bila edina sporna odločitev. Deset minut kasneje je glavni sodnik po dvigu zastavice razveljavil zadek Španije za vodstvo z 2:0. Gerard Deulofeu naj bi bil v prepovedanem položaju, po vnovičnem pregledu počasnega posnetka pa so še enkrat več spremenili odločitev stranskega sodnika in zadetek priznali.

Španija je s pomočjo videotehnologije Francijo premagala z 2:0, brez nje pa bi se morda zmage veselili domačini. Prav je, da se pravica na tak način deli prijateljskih tekmah, morda pa bi bila še bolj dobrodošla na tekmah, ki resnično štejejo. Vprašajte PSG, kaj si misli o tem.

Kaj menite od videotehnologiji v nogometu?

• Super. Ta bi morala sodnikom pomagati že zdavnaj.