2. 11. 2023,
22.51

5 mesecev, 3 tedne

Thermometer Blue 0,09

Atletico Madrid Real Madrid FC Barcelona Girona Sevilla Betis Valencia Villarreal Jan Oblak Jan Oblak španski pokal

Četrtek, 2. 11. 2023, 22.51

Španski pokal, 1. krog

Villarreal napolnil mrežo avtsajderju, napredovala tudi Valencia

Jan Oblak | Jan Oblak se bo z Atleticom španskem pokalu pridružil v drugem krogu. | Foto Reuters

Jan Oblak se bo z Atleticom španskem pokalu pridružil v drugem krogu.

V uvodnem dejanju španskega pokala ne igrajo štirje močni klubi. To so Barcelona, Real Madrid, Osasuna in Atletico Madrid Jana Oblaka, ki se bodo pridružili tekmovanju v nadaljevanju. Pokalni naslov brani Real. Presenečenje sezone v Španiji Girona je napredovala z golom globoko v sodnikovem dodatku, 2:1 proti San Roqueju. Getafe in Betis sta mrežo nižjeligaških tekmecev zatresla kar 12-krat.

Rolling Stones Barcelona
Sportal Real na krilih čudežnega Angleža potopil Barcelono

Štirje klubi, ki bodo v začetku leta 2014 nastopili na zaključnem turnirju španskega superpokala, se bodo pridružili španskemu pokalu v nadaljevanju. To so španski prvak Barcelona, pokalni zmagovalec Real Madrid, pokalni podprvak Osasuna in pa Atletico Jana Oblaka, ki je v prejšnji sezoni v la ligi osvojil tretje mesto.

V sredo je  Girona, največje presenečenje la lige, gostovala pri četrtoligašu San Roque Lepe in se pošteno namučila za napredovanje. Savio je za zmago z 2:1 zabil šele v osmi minuti sodnikovega dodatka drugega polčasa.

Najvišjo zmago je dosegel Getafe, ki je nižjeligaša iz regionalne lige Tardiento premagal s kar 12:0. Ducat golov so dali še nogometaši Betisa iz Seville, ki so z 12:1 premagali treteligaša Hernan Cortes.

Naslov brani Real Madrid. Finale bo šestega aprila 2024 v Sevilli.