Thermometer Blue 0,05

slovenska ženska nogometna reprezentanca

Sobota, 18. 2. 2023, 19.01

Slovenke v Turčiji zmagale še drugič

Mateja Zver | Za zmago Slovenije je zadela Mateja Zver. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Za zmago Slovenije je zadela Mateja Zver.

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v Antalyi odigrala drugo od treh pripravljalnih tekem. Izbranke Boruta Jarca, ki jih letos med drugim čaka začetek lige narodov, so po Uzbekistanu (2:1) tokrat ugnale še Zambijo z 1:0 (1:0). Slovenke bodo v Turčiji čez tri dni igrale še proti Južni Afriki. Tekma bo ob 13. uri.

Na prvi tekmi proti Uzbekistanu sta za Slovenijo zadeli Lara Prašnikar v 32. in Kristina Erman v 67. minuti, tokrat pa je proti Zambiji gol dosegla Mateja Zver v 18. minuti.

Slovenija je leto 2023 pričakala kot 43. država na uradni lestvici Mednarodne nogometne zveze, višje je bila v vsej svoji zgodovini le oktobra lani - na 42. mestu.