Benjamin Šeško

Sanjski debi mladega Slovenca

Benjamin Šeško | Benjamin Šeško je debitiral v dresu Leipziga in takoj zablestel. | Foto Guliverimage

Benjamin Šeško je debitiral v dresu Leipziga in takoj zablestel.

Slovenski nogometni reprezentant Benjamin Šeško je v torek odigral svojo prvo tekmo v dresu RB Leipziga in takoj navdušil. Na pripravljalni tekmi proti nižjeligašu Grimmi se je v le 13 minutah igre podpisal pod hat-trick, njegov klub pa je slavil s kar 7:0.

RB Leipzig Benjamin Šeško
Sportal Šeško v Nemčiji govoril o Dončiću in Pogačarju

Lepšega začetka v dresu RB Leipziga si slovenski reprezentant Benjamin Šeško ne bi mogel želeti. Dvajsetletni slovenski napadalec je na svojem debiju tekmo začel v prvi postavi, nato pa se v 23. minuti tekme že vpisal med strelce, ko je zadel za 2:0. Le tri minute pozneje je zadel še drugič, v 36. minuti pa še tretjič. Za Leipzig so se med strelce ob visoki zmagi na koncu s 7:0 vpisali še Fabio Carvalho, Cenny Neumann in Winners Osawe.

O predstavi svojega varovanca je po tekmi spregovoril tudi strateg Leipziga Marco Rose. "Benjamin je dosegel svoj prvi zadetek v dresu našega kluba. Podpisali smo ga, ker ima res enormni potencial. Zelo je močan, ob tem pa prinese še ogromno energije v igro. Zdaj je naša naloga, da delamo z njim, ga razvijamo in ga naredimo še močnejšega," je bil jasen Rose. Na prvi pripravljalni tekmi je zaigral tudi drugi Slovenec v dresu Leipziga Kevin Kampl, ki je tako kot Šeško igral do 64. minute.

Šeško se je k Leipzigu preselil po koncu pretekle sezone. Za rekordni znesek v zgodovini slovenskega nogometa, kar 24 milijonov evrov, je prestopil v vrste rdečih bikov iz Leipziga in zapustil Salzburg.