10.33

NK Olimpija NK Olimpija NK Koper Prva liga Telekom Slovenije NK Radomlje NK Zavrč NK Domžale NK Maribor NK Maribor NK Krka NK Celje NK Rudar ND Gorica

Nedelja, 2. 3. 2014, 10.33

Remi v Novi Gorici, Maribor prekinil neverjeten niz Celja

Na zadnji tekmi 23. kroga med Gorico in Radomljami nismo dočakali zadetka. Celje je po 23 tekmah neporaženosti v vseh tekmovanjih z 0:2 izgubilo proti Mariboru. Domžale so zmagale prvič letos.

Celjani so nazadnje izgubili 27. julija lani, ko so klonili v Domžalah. Po tem v prvenstvu in pokalu niso poznali poraza. Niz je trajal neverjetnih 23 tekem, a zdaj je končan. Maribor je v Celju zmagal z 2:0 in prišel še do tretje zmage na tretji tekmi v letošnjem letu. V prvem polčasu so bili Celjani boljši nasprotnik, a tik pred odhodom na odmor je za vodstvo gostov zadel Jean-Philippe Mendy. V drugem delu igre je Maribor rutinirano branil vodstvo, v zaključku tekme pa ga še povišal, ko je pet minut pred koncem zadel Welle Ndiaye, ki je odločil tudi sredin derbi v Stožicah proti Olimpiji.

Ta je tokrat razočarala pred domačimi navijači in se pred kamerami Planet TV z velenjskim Rudarjem razšla brez zadetkov.

Domžalčani so po remiju in porazu na prvih dveh tekmah v letošnjem letu tokrat gostili velenjski Rudar in le prišli do zmage. Zmagali so z 2:1, oba gola pa dosegli z enajstih metrov. Obakrat je bil z najstrožje kazni uspešen Matic Črnic.

Zavrč je po zmagi nad Domžalami na novem štadionu prišel do novih treh točk. Tokrat je z 2:1 odpravil Koprčane.

V zadnji tekmi kroga sta se v nedeljo Gorica in Radomlje razšla brez zadetkov.