1.19

Kevin Kampl Red Bull Salzburg Wiener Neustadt

Nedelja, 27. 7. 2014, 1.19

Rdeči biki in všečni Kampl teptajo vse pred seboj (video)

Salzburg je v avstrijskem prvenstvu neustavljiv. V uvodnem derbiju je s 6:1 razbil dunajski Rapid, v soboto je s 5:0 v gosteh nadigral najljubšo stranko Wr. Neustadt. Kevin Kampl spet strelec.

V tej sezoni je avstrijski prvak očitno že določen, saj Salzburg premaguje tekmece s takšno lahkoto, da bi bilo veliko presenečenje, če bi mu spodletel načrt, kako ubraniti naslov prvaka. V uvodnih dveh krogih je tekmecem nasul kar 11 zadetkov, od tega je Kevin Kampl dosegel dva.

Če je prvega proti podprvaku Rapidu proslavil v slogu Maria Balotellija oziroma Cristiana Ronalda ter si slekel dres, nato pa napenjal mišice (ter prejel rumeni karton), se tokrat ni spuščal v takšna dejanja. Ko je po lepem diagonalnem strelu z leve strani kazenskega prostora zatresel mrežo, je Salzburg popeljal v vodstvo s 4:0. Pisala se je komaj 55. minuta. Rdečih bikov ni motilo niti to, da so bili od 40. minute brez izključenega Senegalca Sadia Maneja. Španec Jonathan Soriano je spet dosegel dva gola, tako da je s štirimi najboljši v prvenstvu.

Wiener Neustadt ostaja najljubša stranka Salzburga, saj ga je na zadnjih šestih še vedno ponižal. Šestkrat ga je premagal in to na zelo prepričljiv način. V zadnjih 14 mesecih je najljubšega tekmeca spravljal ob živce s 6:0, 5:1, 8:1, 5:1, 5:0 in 5:0. Skupna razlika v zadetkih znaša kar 34:3.

V sredo nogometaše Salzburga čaka gostovanje v Bakuju, kjer se bodo pomerili s prvakom Azerbajdžana. V tej sezoni se želijo uvrstiti v ligo prvakov. Glede na formo so na dobri poti, da se jim zastavljen cilj tudi uresniči.