8 let, 3 mesece

Kevin Kampl Jürgen Klopp Borussia Dortmund nogomet

Torek, 13. 1. 2015, 20.30

Prve minute za razigranega Kampla, Gorenc-Stanković odločil srečanje (video)

Borussia Dortmund je po praznikih in novem letu prvič stopila na zelenice. Za črno-rumene je prvič zaigral Kevin Kampl, Jon Gorenc-Stanković pa je celo odločil zmagovalca.

Dortmundčani so na svoji prvi tekmi v letu 2015 na prijateljskem obračunu v španskem San Pedru del Pinatar z 1:0 premagali švicarski Sion. Edini zadetek je v 59. minuti po podaji s kota Marcela Schmelzerja dal Slovenec Jon Gorenc-Stanković, ki bo ravno v sredo dopolnil 19 let.

V prvem polčasu je za osemkratne nemške prvake zaigrala tudi najnovejša, dvanajst milijonov težka okrepitev Kevin Kampl, bil je eden od boljših na igrišču. Prek njega so stekle številne akcije, a zadetka mu s soigralci ni uspelo zabiti. Kevin je igral le v prvem polčasu.

Borussio že v soboto v Španiji čaka nov obračun, nasprotnik čete Jürgena Kloppa pa bo romunska Steaua.