23. 10. 2016,
19.17

Thermometer Blue 1,28

5

NK Krško NK Rudar NK Koper NK Radomlje NK Aluminij ND Gorica NK Domžale Prva liga Telekom Slovenije NK Olimpija NK Olimpija NK Maribor NK Maribor NK Celje naj gol

Nedelja, 23. 10. 2016, 19.17

Prva liga Telekom Slovenije, 14. krog

Olimpija še drugič zapored brez zmage, Maribor ostaja na vrhu

5

Olimpija Aluminij | Foto Grega Valančič/Sportida

Štirinajsti krog Prve Lige Telekom Slovenija  se je v Velenju zaključil z remijem (0:0) med Rudarjem in Olimpijo, ki ostaja druga in ima zdaj točko zaostanka za vodilnim Mariborom, ki je v soboto premagal Gorico (1:0).

Olimpija ni več vodilna ekipa državnega prvenstva. Po porazu v derbiju proti Mariboru ni zmagala niti v gostovanju v Velenju. V prvem polčasu Elsnerjeva četa ni pokazala praktično ničesar, v drugem je bila boljša, si pripravila tudi tri priložnosti, a izkazala se ni niti z učinkovitostjo. Tako je zabeležila drugi remi v letošnjem prvenstvu (prvega je vpisala na derbiju v Mariboru) in za Mariborom ostala na drugem mestu.

Naj gol 14. kroga, nagradna igra #video
Video vrhunci srečanja 14. kroga #video

Mariborčani se ne ustavljajo

V sobotnem večernem terminu sta se v Ljudskem vrtu za točke udarila Maribor in Gorica. Štajerci so potrebovali točko, da bi vsaj do nedelje prehiteli Olimpijo, po zadetku Marka Šulerja na začetku drugega polčasa pa so se veselili vseh treh in le še potrdili izjemno formo. Mariborčani imajo zdaj dve točki prednosti pred Ljubljančani, ki jih v nedeljo čaka težko gostovanje v Velenju.

V Krškem brez zmagovalca, Domžale osvojile Koper

Pestra sobota se je začela v Posavju, kjer sta se v obračunu za osmo mesto udarila Krško in Aluminij in se razšla brez zmagovalca. Čeprav je v 92. minuti po zadetku Nermina Haljete zadišalo po domači zmagi, so Kidričani v 95. minuti s kar dvema igralcema manj uspeli izenačiti in priti do pomembne točke.

Igor Pamić se je prvič v vlogi trenerja Kopra predstavil na Bonifiki, a neuspešno. Kozlički so sicer dobro začeli, povedli, a so gostje strnili vrste in na krilih Gabra Dobrovoljca prišli do preobrata in novih treh točk.

Radomljani ostajajo brez zmage

Radomlje so v petek pred Celjani klonile z 0:3. Za Savinjčane, ki so prvič nastopili pod vodstvom novega trenerja Igorja Jovičevića, so zadeli Matej Podlogar, Jure Travner in Dalibor Volaš.