7. 6. 2024,
22.50

1 teden, 5 dni

Thermometer Blue 1,54

Nemčija nemška nogometna reprezentanca angleška nogometna reprezentanca Anglija pripravljalna tekma Euro 2024 Euro 2024

Petek, 7. 6. 2024, 22.50

Prijateljske tekme (7. junij)

Southgate šokiral ekipo, nato hladna prha za slovenske tekmece

Anglija | Angleži so z 0:1 klonili proti Islandcem. | Foto Reuters

Angleži so z 0:1 klonili proti Islandcem.

Tudi danes so se nadaljevale pripravljalne tekme na evropsko prvenstvo v nogometu. Angleži, ki bodo tekmeci Slovenije na Euru, so morali na Wembleyju z 0:1 priznati premoč Islandcem. Gostitelji prvenstva Nemci so z 2:1 premagali Grke. Poljska je s 3:1 odpravila Ukrajino, Škotska je z 2:2 remizirala s Finsko.

Erling Haaland
Sportal Najdražji na svetu, a podoživlja dolgoletne muke Jana Oblaka

Prijateljske tekme (petek, 7. junij):

Anglija, ki se bo v Nemčijo odpravila z najvišjimi cilji, je doživela hladno prho, saj jo je na Wembleyju z 1:0 odpravila Islandija. Edini zadetek na tekmi je v 12. minuti dosegel Jon Dagur Thorsteinsson. Domači so imeli pozneje sicer terensko premoč, zvezdnik Bayerna Harry Kane pa tudi najboljšo priložnost za izenačenje, a gola ni bilo. Islandci so si z zbrano predstavo priborili prestižno zmago, v drugem delu pa bili celo bližje drugemu golu kot Angleži izenačenju, a je strelec gola v drugem polčasu zapravil še eno dobro priložnost. Izbranci Garetha Southgata so razočarali in proti 72. reprezentanci svetovne lestvice klonili na domačem terenu.

To je bil v dveh dneh še drugi šok za Angleže. Selektor Southgate je namreč med drugim v četrtek prečrtal še Jacka Grealisha in Harryja Maguireja. Maguire je odsoten zaradi poškodbe, Grealish pa bo ostal doma zaradi močne konkurence v napadu. Telegraph poroča, da je košara Grealishu šokirala reprezentanco. Neimenovani angleški reprezentant naj bi od Southgata celo zahteval pojasnilo, zakaj je sprejel takšno odločitev, medtem ko se je preostala garderoba zbrala okoli krilnega igralca, da bi ga tolažila. "Šokirani nogometaši so obiskali Grealishovo sobo, potem ko so slišali, da bo šel domov. Nekateri so rekli, da bi morali biti v ekipi," poroča Telegraph.

Jack Grealish bo prvenstvo spremljal iz domovine. | Foto: Reuters Jack Grealish bo prvenstvo spremljal iz domovine. Foto: Reuters

Po poročanju angleških medijev je bil Grealish osupljen in razburjen. Zavedal se je celo, da je njegovo mesto v ekipi ogroženo, zato se je reprezentanci pridružil prej, kot bi bilo treba glede na to, da je z Manchester Cityjem igral v finalu pokala FA. Upal je, da ga bo to uvrstilo na končni seznam, a Southgate ni mislil tako. Poslovil naj bi se profesionalno in soigralcem zaželel vso srečo na Euru.

Angleži bodo v skupinskem delu tekmeci Slovencev, 25. junija se bosta reprezentanci pomerili v Kölnu. Anglija se je v ponedeljek pomerila z Bosno in Hercegovino ter zanesljivo slavila s 3:0.

Nemci boljši od Grkov

Gostitelji prvenstva Nemci so po preobratu z 2:1 premagali Grčijo. Ta je povedla v 34. minuti tekme po golu Georgiosa Masourasa. Nemci so v drugem polčasu pripravili preobrat. V 56. minuti je na 1:1 poravnal Kai Havertz, končni izid 2:1 pa je v 89. minuti postavil Pascal Gross.

Slovenija bo zadnjo pripravljalno tekmo pred odhodom v Nemčijo igrala v soboto ob 15. uri v Stožicah z Bolgarijo.